Želatina

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

tema odprta - 30. dec 2004 14:00 | ogledi: 2.113 | odgovori: 7

ali je res tako težko delati z želatino? mislim, nikakor mi ne uspe je pravilno vmešati v kakšno kremo ali sladico, da bi se primerno strdila ali zgostila.delam vse kot piše na navodilu iz ovitka pa ne gre in ne gre....se pravi ,ko jo raztopim in vmešam v kremo se naredijo grudice? kaj delam narobe?

nina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. dec 2004 14:08

A jo najprej temeljito zmešaš z nekaj žlicami kreme in potem šele vmešaš v kremo? Loni Makaroni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. dec 2004 15:15

POmembna je tudi temperatura kreme, v katero daš želatino. Zelo preprosto jo je vmešati v vročo kremo, pri hladni pa nastanejo problemi, s katerimi se soočaš. Torej. Tako kot je rekla Loni, Raztopljeno želatino (pazi, da ne zavre) razmešaj z nekaj žlicami kreme ali tekočino, ki je v kremi. jaz jo običajno z mlekom ali smetano, če imam mlečno oziroma smetanovo kremo, ali pa s sadnim sokom, če imam sadno kremo. bistvo je,da želatino "razredčiš" in jo potem vmešaš v hladno kremo. Naj te ne skrbi, če se bo tista krema, ki jo daš k želatini raztopila, če si dala želatine dovolj, bo krema dovolj trda. Mimika

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

30. dec 2004 18:10

ne predstavljam si...najprej želatino malo namočim, da nabrekne, potem jo segrevam in, ko se raztopi jo vmmšam v kremo? no če je tako, to tudi počnem pa se mi vseeno naredijo grudice. nina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. dec 2004 18:25

ne, ne delas cisto prav - jaz delam tako, kot opisuje Loni: zelatino namocis za 5-10 minut, nato ozames in na blagi vrocini razpustis - tako delas tudi ti, a ne?! No, potem pa jaz vzamem 3 zlice kreme, v katero nameravam zamesat zelatino, in jo primesam SE RAZPUSCENI ZELATINI v kozici in dobro premesam (s tem se zelatina malo ohladi in ne takoj zelira ko jo vlijes v hladno kremo). Sele nato jo vlijes k ostali kremi v posodi. Hmmm, meni je jasno...upam da je tebi tudi in da je kolikor toliko razumljivo napisano..:) Loni, a delas ti enako? nocem namrec koga zavajat...;) LP Zala

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

3. jan 2005 12:47

Jaz najprej zelatino namoceim v mrzli vodi, potem pa jo dobro ozmem in razpustim na dveh zlicah vroce vode (1 listic). Tole pa potem vmesam hitro v kremo in ni bilo do sedaj se nikoli problemov z grudicami. Lep dan, Simonca

Sasha  

član od: 23.11.2003

sporočila: 11

3. jan 2005 17:21

Jaz vedno malo počakam, da se razpuščena želatina malo ohladi (je še zmeraj tekoča) in tako nisem imela še nikoli problemov. Enkrat se mi je edino malo mudilo in sem seveda na to "hlajenje" pozabila ter imela polno grudic. Aja, pa ponavadi jo raztopim v čisto mini mini tekočine, ravno toliko, da ni sama želatina. To z vmešanjem malo kreme mi zveni super ideja. Bom preizkusila. Saša Sporočilo je spremenil(a) Sasha dne 03. jan 2005 17:22:05

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. jan 2005 18:48

Moja izkušnja s tem je naslednja: pomembna je temperatura!!! Stopila sem želatino, vanjo vmešala žlico ali dve masi, ko sem jo dodala ostali masi so nastale grudice. Zakaj? Ker je bila masa iz jogurta, ki je bil iz hladilnika, pa recimo iz zamrznjenega sadja... Sedaj imam vse nekako na sobni temperaturi, pa se želatina lepo vmeša. Šele potem dobro ohladim v hladilniku. lp, lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti