Moja hišica iz medenjakov

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

14. dec 2005 11:57

To pa je izdelek in pol - čestitam, Loni!! Vesele praznike in lep pozdrav vsem!! Karmen V.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. dec 2005 12:15

joj kako ste me "zrajcale" s temi hiškami....bi se je karzdajle polotila. Ampak ne bo šlo, danes pečem ponovno torto ježka, pa par piškotov jutri, drug teden pa norišnica (zabave, Božički, obiski,...) tako da bom zasedena, ampak obljubim da se je bom polotila.Ali ste lepile hišico skupaj s sladkornim ledom? Dajte še malo napotkov...., prosim. Čestitke vsem ki vam uspevajo take mojstrovine in seveda čim več sladkih dobrot skozi celo leto! ANJA

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. dec 2005 12:18

Sladka na pogled in sladka za pojest -jaz jo bom delala drugi teden in to bo darilo za mojo vnukinjo ŽIVO ,sem ji naredila tudi lani, pa me že celo leto sprašuje ,ali ji božiček tudi leto s prinese medeno hiško .LP Marta

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. dec 2005 13:15

Loni,bi bila vesela,če bi se ti dalo pobrskat.Se mi zdi,da tudi traja nekaj dni,da je narejeno.Mislim,da je še ravno dovolj časa. vemves

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

14. dec 2005 23:23

Tu je recept za majhne hiske iz medenjakov mislim da iz Lise Za 3 hiske potrebujete 175g medu, 70g sladkorja, 70 g masla ,350 g moke(priblizno), scepec soli, zavitek zacimb za medenjake, 1/2 cajne zlicke pecilnega praska, 2 jajci, zlico mleka, 1 beljak, 1 zlico beljaka ,srebrne sladkorne bisere. Skuhajte med s sladkorjem in maslom. V mrzli vodni kopeli ohladite. Moko zamesajte s pecilnim praskom, soljo,in zacimbami za medenjake. 1 jajce vmesajte v medeno mesanico in vse skupaj dodajte k moki. Zgnetite v gladko testo, ki naj pociva 2 uri . Ce se se vedno lepi ,vmesite se nekaj moke. Pecico segrejte na 190°( vent. na 170°).Testo razvaljajte na peki papirju 1/2 cm debelo. S pomočjo šablone izrezite za vsako hišico prednjo in zadnjo stran (10x6cm),dve stranski steni (6x7cm) in dve strešni polovici(6,5x6cm) Preostalo testo narežite na kvadratke 1 x1 cm za dimnike in potke.Drugo jajce razžvrkljajte z mlekom in premažite hiške. Pecite 12 do 15 minut. Ohladite. Sladkor v prahu zmešajte z celim beljakom. Maso razpolovite in v eno polovice vmešajte žlico beljaka. Z mešanico napolnite vrečko za zamrzovanje , ki ste ji čisto malo odrezale vogal. Na hiške nabrizgajte okna in vrata ter na streho strešnike, Dele hišk premažite s preostalim oblivom na robovih in zlepite. Okrasite vogale in pustite da se strdi. Hišk nisem nikoli delala, upam pa da je isti recept,ki ga omenja Loni. Tudi v knjigi Pecivo Sestre Vendeline je recept za Hisko iz pravljice Janko in Metka. Veliko uspehov pri peki, May

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

15. dec 2005 7:20

Lani sem delala medeno hiško po receptu sestre Vendeline za mojo nečakinjo. Okrasila sem jo z bomboni in mini Laibnitz piškotki. Šla je v 1 tednu (predvsem bomboni). Zgledala je res super. Mogoče jo bom delala tudi letos. Ana Ana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. dec 2005 10:33

Moj recept je iz božične Lise iz leta 2003. Sem pogledala kup, pa je nisem našla. Morda je v tistem kupu, ki ga imam pri mami, delala sem jo namreč pri njej. Loni Makaroni

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

15. dec 2005 10:56

hvala may za recept,bom poskušala,čeprav bo očitno težka.Izgleda,da se druge ne bojo lotile te peke.Upam pa,da bo Loni al pa še katera tu,če bom rabila kaj pomoči. lp Saša vemves

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. dec 2005 11:42

Recept ni isti, sem se pa tudi jaz lani odločila, da tako velike zadeve ne bom delala nikoli več, ampak rajši več manjših, ker jih potem lahko dam za darilo. Mojo je bilo izredno težko skupaj zlepiti, pa je šla ena stena k drugi, nato čakanje, da se je vse skupaj zasušilo, pa dalje, kock sladkorja sem porabila veliko več, kot je bilo napisano v receptu, zadeva se je vmes še sesula, ma moja ihta mi ni dala miru. Letos bodo moje hišice imele samo dve steni in potem streho. Jih bo na ta račun več, pa tudi moji živci bodo manj trpeli, pa ostali družinski člani tudi. Lani sem namreč okupirala obe kuhinji. Pa še potem ni smel nihče niti besede reči, da se ne bi kaj podrlo. Loni Makaroni

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

15. dec 2005 17:26

zanima me, če je dovolj samo beljak enega jajca, za okrasitev cele hiške. se ploskve hiške lepijo skupaj z snegom ali je boljše kaj drugega, oziroma kaj? pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti