Mikrovalovna pečica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. dec 2004 13:58

lp julia

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

15. dec 2004 17:50

Pri nas smo pa MV dobili za darilo pred enim letom in se sedaj na njej nabira prah, ker je ne uporabljam. Kakor sem bila od začetka navdušena, je ta zagretost minila kar kmalu. Uporabljali smo jo za pogrevanje hrane, ampak ta hrana sploh ni bila več užitna, ko se je pogrela. Meni je bila prav ogabna, zato raje počakam pet minut dlje in jo segrejem na el.plošči. Julija, in to je to domnevam, kot si rekla ti, da se struktura sestavin spremeni, pa čeprav nisem strokovnjakinja na tem področju sem ugotovila, da je hrana iz MV vprašljiva za zdravje. Vsak lahko presodi o neki stvari šele potem, ko jo sproba, pri meni se ni obnesla, medtem, ko jo nekateri ne morejo prehvaliti in jo uporabljajo vsak dan. Lejčy

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. dec 2004 18:49

Oh saj tako je z vsemi aparati. Ne bom govorila o pravilni ali škodljivi hrani, hočem povedat, da določen aparat nekomu koristi in je zato zadovoljen z njim. Npr. kupila sem žar toaster ( cenovno seveda dražji kot navaden toaster ) in sedaj rajši kot da ga čistim po pečenju čevapov jih rajši spečem v ponvi. V tem primeru sem vrgla denar stran ker bi bila cenejša varianta zame bolj primerna. Mikrovalovko uporabljam, vendar ne bi potrebovala toliko tipk..... Pri sesalcu in pralnem stroju sem zadela v polno. Robotek za mešanje in stepanje je tudi vreden svojega denarja. Popolnoma odveč mi je mikser za sadje ( v taki obliki moji sadja nočejo ) Stroj za delanje sladoleda sameva na vrhu omare.... Resnično se pred nakupom malo zamislite če to res potrebujete in boste uporabljali. Saj vem, reklama pa dela svoje.... Lumpica

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

19. apr 2007 10:19

julia, az bi zelo rada prebrala to temo o škodljivosti mikrovalovke, vendar se link ne odpira. Prosim za pomoč Hobotka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. apr 2007 10:50

Hobotka, tule lahko vidiš, zakaj se link ne odpre:
http://www.hrana.com/
Blanchy

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

19. apr 2007 11:21

Ja če link ni aktiven, še vedno ne vem kaj je bilo napisano. Kdor je to prebral naj saj nekaj napiše o tem. Hobotka

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

19. apr 2007 20:25

Kaj pa vse ne škodi... Za pogrevanje je jaz ne zamenjam, za drugo pa je ne uporabljam. Lp

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. apr 2007 22:26

Tudi jaz mislim enako, za pogrevanje je nepogrešljiva, sploh če so otroci sami doma. Ne vem, kako bi drugača pogrela npr. testenine. Včasih tudi kaj odtajam v njej, če sem pozabila pravočasno vzeti iz zamrzovalnika. Uporabljam jo še za topljenje čokolade, potem se pa uporaba neha. Še nikoli nisem ničesar skuhala v njej, za mojo vojsko bi bila itak premajhna. Pesnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. apr 2007 23:14

Hobotka je napisal/a:
Ja če link ni aktiven, še vedno ne vem kaj je bilo napisano. Kdor je to prebral naj saj nekaj napiše o tem. Hobotka

verjetno so pogruntali, da so se zmotili pri oceni škodljivosti.

ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2007 7:36

Hehe, ežoj, moj oče je meril količino nevarnega sevanja - v mikrovalovki, zraven mobitela, skratka povsod, je nekaj ugotavljal in primerjal, ima veselje s takimi zadevami - zdaj veš, od kod mi raziskovalni duh:) No, ugani, kaj je ugotovil! Nevarnega sevanja v mv je bilo pod mejo detekcije, zraven mobitela pa se je kar poznalo. Tak da - po pameti;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti