Koralni kalcij

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. dec 2007 19:17

rimljanka, a si za biznis? Graham Green je zapisal nekako takole (naj mi bo oproščeno, citata ne vem na pamet, ampak smisel je približno takšen): Cinizem je poceni, dobiš ga v samopostrežni - vgrajen je v zanič robo, ki se tam prodaja. Le da se pri zmletih kamnih ne prodaja poceni..... Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. dec 2007 19:59

Ej, morda pa res......kdaj....samo ni fer, da bi se tule menili........ rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. dec 2007 20:38

Najbrž je koralni kalcij res precenjen, čisto brez učinka pa ni. Pred par leti sem na podlagi teh silnih reklam v lekarni kupila eno dozo kalcija v prahu. Za druge učinke ne morem nič reči, so mi pa kmalu povsem prenehali zoprni krči v mišicah, ki so me predtem že nekaj časa mučili med spanjem, čim sem pretegnila noge. Potem sem nekje prebrala, da krče v mišicah povzroča med drugim tudi pomanjkanje kalcija. Kasneje ga nisem več kupovala, ker sem ugotovila, da ima podoben učinek tudi mlečni kefir. Tisti podatek iz prve strani, da povzroča krče mišic, je bil po moje malo narobe prebran ali slišan.

Cila

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. dec 2007 22:11

Kolikor sem se jaz poglabljala v te zadeve, sem prebrala naslednje: za predelavo ene enote kalcija, ki ga vnesemo v telo, potrebujemo dve enoti magnezija. Kalcij, ki ostane "nepredelan" zaradi premalo vnešenega magnezija, povzroča krče. Sama sem imela pred leti hude krče ponoči, ki so me zbudili iz spanja. Ko sem začela piti šumeče magnezijeve tablete, so težave izginile. To so moje izkušnje.... LP Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 09. dec 2007 22:12:11

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. dec 2007 7:19

No iz prve roke: jaz imam koralni kalcij z dodatkom magnezija. 2/3 je kalcija in 1/3 magnezija. Pomaga res pri vsem, kar jew napisano na prejšnji strani. NE povzroča krčev, pač pa jih blaži.

Sintetični kalcij iz lekarn se nalaga na ožilje, da to otrdi, koralni kalcij z dodatkom magnezija pa se transportira po telesu in če ga je preveč, ga človek enostavno polula.

Koralni kalcij ni zdravilo, je prehransko dopolnilo in krasno pomaga pri osteoporozi, krčih, visokem pritisku in še kje.

Gospa ki v linku piše o koralnem kalciju je farmacevtka in mora tako pisati, ker drugače lekarne več ne bi prodajale dopolnil. Plačajo jih pa tako farmacevtski giganti, to se ve.

Najslabše pa je, če kupite šumeče tablete kalcija v samopostrežbi ali lekarni. Povzroča več slabega kot dobrega v telesu, enako je c C vitaminom in multivitaminskimi šumečimi tabletami.

Kyara

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. dec 2007 13:25

Kyara je napisal/a:

...

Gospa ki v linku piše o koralnem kalciju je farmacevtka in mora tako pisati, ker drugače lekarne več ne bi prodajale dopolnil. Plačajo jih pa tako farmacevtski giganti, to se ve.

Kyara

 

A koralni kalcij pa delijo zastonj?

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. dec 2007 13:37

Kaj slabega pa naredi kalcij iz šumečih tablet? rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. dec 2007 13:42

Priporocam odlicen link http://www.quackwatch.com - o psevdoznanosti in nategih v vsakdanjem zivljenju. lp, proxima

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2007 15:53

Meni ga je kupil oče:) Moram priznat, da včasih prav paše sprememba, ker sem se šumečk že najedla čez in čez. NIkoli prej nisem jemala nobenih preparatov, odkar pa sem bila noseča in zdaj, ko dojim, jih pa rabim. POjem sicer ogromno mlečnih izdelkov, ko greva v trgovino, se nama vsi pri blagajni rahlo nasmihajo, ko vidijo goro jogurtov, skute, mleka,..., tudi pečem polnozrnati kruh, ampak kaj češ, midve s tamalo sva pač očitno bolj divji in vse porabiva... POmanjkanje takoj lepo čutim po krčih,... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti