Pirina moka in njena uporaba

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. okt 2004 22:26

Recepta za tvoje piškote žal nimam. Glede na to, da imaš navedene sestavine, lahko kopiraš kakšen drug recept za kekse in pač prirediš sestavine. Kar se pa tiče lepka- JA, pira vsebuje lepek, ker je iz rodu pšenice. Avena

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

24. okt 2004 21:01

hvala to mi bo dosti pomagalo. kar se pa recepta tiče bom pa približno že našla razmerje saj ne kuham prvič se mi pa zdi butasto da ga nisem dobila ker sem s tem namenom kupila moko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. okt 2004 22:33

Pri nas obožujemo piro pa naj bo zrnje ali moka. Odličen je kruh, iz pire pa delam vse od pirote, skuham jo kot enolončnico v solati skratka izjemno dobra in zdrava. lp Vesna Vesna Milek Recko

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

17. dec 2004 11:27

Dome pohvalila bi tvoj slivov kolač iz pirine moke. Že nekajkrat sem ga spekla, ampak namesto sliv sem v maso dala naribana jabolka in narezane orehe. Res odlična zadeva in če imaš še kaj podobnega se toplo priporočam.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. dec 2004 11:36

Danes je nekaj malega pisalo v Astro novicah o kuhani piri...žganci, močnik, pira z olivami. Če koga zanima, lahko prepišem, samo da Jernej ne bo hud... p, maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2004 11:49

Prosim!!! Sem ravno kupila moko... Loni Makaroni

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. dec 2004 12:23

Eto: Žganci Enoto in pol vode blago solimo in zavremo. Vanjo počasi stresamo enoto pirine moke, ki jo nenehno mešamo, da se ne naredijo kepice. Jed nato na zmernem ognju kuhamo pet minut in jo nenehno mešamo. Pirine žgance lahko postrežemo kot prilogo k slanim jedem ali kot osnovo za sladko ali slano malico. Sladko lahko kuhamo tudi na mleku, dodamo rozine in lešnike ter jo ponudimo s praženimi drobtinami in svežo žitno kavo. Žgance lahko pripravimo bolj goste ali redke, pač po svoji želji in okusu. Pustimo lahko tudi, da se ohladijo in strdijo, ter jih prepražimo na margarini. Jed ponudimo s cimetom za posip in rozinami. Enako lahko pripravimo pirin zdrob. Pira z olivami Enoto pirinih zrn skuhamo v enoti in pol blago soljene vode. Dodamo lahko peteršiljev koren in lovorjev list. Pred koncem kuhe dodamo pet oliv na osebo in pustimo jed rahlo vreti še pet ali deset minut. Lonec odstavimo z ognja in ga pustimo stati pokritega deset minut, da pira popije tekočino. Piro z olivami postrežemo takoj. Zraven lahko ponudimo kvasove kosmiče ali sojin lecitin za posip. Močnik Štiri enote vode, enoto korenja, pol enote koromača, pol enote peteršiljevega korena, žličko mlete kumine in sol zavremo ter pustimo srednje močno vreti. Z moko, malo vode in soljo pripravimo trdno testo za žličnike. Z jedilno žlico nato zajemamo za pol grižljaja velike koščke testa in ga pomočimo v vrelo vodo, da se odlepi z žlice. Ko porabimo testo, zmanjšamo ogenj, da jed počasi vre, čez pet minut pa jo zakalimo z enoto pirine moke, ki smo jo vmešali v enoto vode in zdrobili kepice. Pustimo blago vreti še pet minut. Jed lahko začinimo s prepraženo čebulo, ki jo dodamo na začetku kuhanja, vendar čebula deluje nasprotno pirinim krepčilnim lastnostim, zato se ji raje ognimo. Dodamo lahko gobice, baziliko, majaron in svež peteršilj ali drobnjak. Močnik postrežemo takoj, saj se pozneje zelo zgosti. Zraven lahko ponudimo domač pirin kruh. članek Kuhana pira, Fredi Vešligaj, 17.12.2004 Slovenske novice Upam da bo danes kaj podobnega na krožniku... p, maja

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

29. avg 2005 13:28

ajetam! Hvala! Šele zdaj sem opazila, pa je skoraj leto okrog. Mogoče probaš te: Rahli kolač 8 ravnih žlic sladkorja, 2 jajci, 2 zvrhani žlici sojine moke, 1 zvrhana žlica čičerikine moke, 10 žlic sončničnega olja, 2 žlici vode, 10 žlic sojinega mleka, 10 do 12 zvrhanih žlic pirine moke, 1 pec. prašek, 2 žlici ruma, 2 olupljena in nalistana jabolka. Vse premešaj, vlij v pomaščen in pomokan pekač (za venček, šarkelj ali navadni). Po vrhu posuješ sezamova in sončnična semena, pol jedilne čokolade (50g) nalomljeno na koščke ne prav majhne in daj v segreto pečico. Peci cca 40 min. pri 170 stopinjah. Hladno reži. Moji imajo zelo radi. Če bi ta kolač pekla samo zase, ne bi uporabila čokolade in jajc zaradi alergije. Lp dome

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. avg 2005 19:12

Živjo, a je že katera mogoče delala potico iz pirine moke? a bi bilo za potico mogoe koristo mešat pirino moko s ketro drugo? In kaj mislite, kakšen nadev bi se skladal z okusom pire? Rožičev, makov?? Tole bi pa res lahko "padlo" naslednji teden... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti