Sladoledna torta

TILI  

član od: 5.10.2004

sporočila: 1

tema odprta - 8. okt 2004 15:10 | ogledi: 3.441 | odgovori: 2

KAKO NAJ NAREDIM SLADOLEDNO TORTO.

TILI

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. okt 2004 16:42

Sigurno obstaja več variant. Moja je čisto enostavna. Za podlogo uporabim eno plast biskvita, ki ga fajn namočim, najboljše z alkoholom (da ne zmrzne do trdega). Na to naložim plast sladoleda, po potrebi dam malo v skrinjo, da se naslednja plast ne bo vmešala vmes. Tako naložim poljubno število plasti razlilčnih okusov in kontrastnih barv. Glede na to, da sladolede delam doma, je vmes vedno za pol ure v skrinji. Lahko pa daš tudi vmes biskvit - stvar okusa. Suzana

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

8. okt 2004 21:31

Jaz pa oblate namočim s kavo - lahko se ji primeša še rum ali pa liker. Med oblati namažem zmes sladoleda in sladke smetane: liter sladoleda "zmiksam" in mu dodam stepeno sladko smetano. Premešam in namažem oblate. Je pa fino, če se uporabi tortni model, sicer sladoledna zmes tece naokoli. V sladoledno kremo se lahko doda tudi mlete lesnike ali pa kaksne cokoladne kroglice, rafaelo... Vendar jih je treba prerezati napol. Vse ostalo je stvar improvizacije. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti