Kuhani struklji

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. sep 2004 22:01

Dana, ja tudi zamrznjene lahko kuhas nad soparo, samo malo dlje kot sveze...preverjeno. LP Zala

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

24. sep 2004 7:56

Soparnik je posoda, ki sestoji iz 3 delov. Spodnji del je običajna posoda, srednji del se prilega na dpodnji del in izgleda kot nekakšno cedilo, zgornji del pa je pokrov. V njem lahko kuhaš raznorazne štruklje in zelenjavo, ki je kuhana v soparniku veliko bolj okusna. Soparnik od Silita, ki sem ga kupila pred približno pol leta, me je stal cca 10.000,00 SIT. Posoda je iz nerjavečega jekla in je večnamenska - lahko uporabljaš samo spodnji del in pokrovko za klasično kuhanje, srednji del pa je primeren tudi za cedilo. Kar se tiče kuhanja zmrznjenih štrukljev je zadeva povsem enaka, le da jih moraš prej odtajati (cca 1uro) - jaz jih enostavno zmrznjene naložim v soparnik, ko se odtajajo, pa začnem kuhati. LP. Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 24. sep 2004 07:59:52

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

24. sep 2004 21:37

Aha...dobro da sem vprašala. Soparnik imamo, samo ga res nikoli ne uporabljamo. Bi pa poskusila enkrat štruklje na tak način, ker vem, da jih tako kuhajo pri Ančki in so seveda odlični! Hvala za nasvet... Samo še nekaj; če jih odtajam....a ne bodo potem preveč pocasti? Dana

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. sep 2004 14:41

Variacija na soparnik je tudi samo kovinski vložek z luknjičastimi listi v obliki rože, ki se vstavi v vsako kozico. Odpre se kot roža, zato se prilagodi vsaki navadni kozici. Kupi se v večjih trgovinah na gospodinskih oddelkih ala Merkur, pa še poceni je. Sicer ni prav velik, vendar meni se zelo obnese prav zato, ker kuham/soparim samo pest zelenjave, samo 1-2 štruklja. Pozdrav, Fani

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. sep 2004 14:47

Dana, vedno kuhat daš še zmrznjene štruklje, tako niso nič pocasti, samo malo dalj se kuhajo. Če se mi mudi, vseeno uporabim trik z mikrovalovno. Malo jih odtajam, vendar ne do konca, tako da se še niso mehki in se ne začnejo pacati. Kaj vem, koliko to pomaga, mogoče imam samo jaz boljši občutek. Pred leti sem pomagala v eni planinski koči, če je bila gužva, jih nismo uspeli sproti kuhati, tiste dobre pol ure vretja pa je bilo planincem tudi težko počakati. Vendar... če si popustil prošnjam, naj bo hitro, so prinesli nazaj štrukelj, v katerem se je na sredi vleklo surovo vlečeno testo, to pa ti je do nadaljnjega vzelo tek do štrukljev nasploh. Od takrat je v meni ostal strah, da štruklji, ki jih zmrznjene dam kuhat, v sredi ne bodo kuhani... Pozdrav, Fani

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

27. sep 2004 11:38

Lahko si pomagate tako: Jaz dam zmrznjene štruklje v soparnik ( posoda z luknjičastim dnom ), tega pa na posodo s hladno vodo, soparnik pokrijem. Nato dam obe posodi na štedilnik, da voda zavre. Čas kuhanja štejem od trenutka dalje, ko je voda zavrela. Trik je v tem, da med tem, ko se voda segreva, se istočasno štruklji odtalijo. Tanja

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

27. sep 2004 13:23

Ugotovila sem, da je naša posoda kar majhna; v njej je prostora za recimo 2 štruklja (zmrznjena Pečjakova). Koliko jih naenkrat kuhate vi in kako velik je vaš soparnik? Prekrivati sem med sabo verjetno ne smejo, kajne? Dana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. sep 2004 13:49

Tudi jaz (še) nimam soparnika, si pa pomagam tako, da vzamem vok, ki je zgoraj širok, vanj nalijem vodo, sledi podstavek in naj položim navaden velik krožnik in nanj naložim štruklje (ali pa knedlje, cmoke, karkoli). Vklopim plin in ko zavre, kuham dalje cca 15-20 minut. Kuham tudi zmrznjene, nič predhodno ne odtajam, kuha se pa malce dlje, pa ne vem točno koliko. Ampak gre torej tudi brez pravega soparnika.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. sep 2004 14:26

Imam bambusov soparnik, ki sem ga prinesla iz Kitajske. Čudovita reč za kuhanje štrukljev, pa se velikost lahko prilagodiš, ker je v nadstropjih. Poleg tega imajo štruklji in cmoki rahlo drugačen okus po lesu, kar je čudovito. Mimika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. sep 2004 14:38

Sem improvizirala in evo domači spoparnik - v cedilo za juho precejat sem dala zmrznjene kruhove cmoke in pokrila. Se je kar obneslo. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti