Kaki

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. okt 2004 8:40

Pravkar sem po mailu dobila še natančen recept: 6 kakijev razrežemo in pretlačimo, dodamo skodelico vode. Med mešanjem dodamo vrečko pektina za zgoščevanje in pol skodelice limoninega soka. Maso prevremo. Dodamo 6 skodelic sladkorja, še enkrat zavremo. Ob stalnem mešanju naj masa vre še 4 min.Še toplo shranimo v sterilizirane kozarce. Za kivije velja podoben postopek: miksanje, sladkor, zgoščevalec.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. okt 2004 11:46

Jaz sem pa našla recept za polnjene kakije: Zrelim kakijem odrežemo vrh in previdno izdolbemo. Meso kakija damo v skledo kateri smo dodali skuto in sladkor po želji. Nadevamo in pustimo počivati nekaj časa v hladilniku. Lumpica

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

10. okt 2004 20:06

Ali mi mogoce lahko kdo vsaj priblizno pove, kaksen okus ima kaki? LP Sanjab1

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. okt 2004 20:22

Hm, sladek. Ko sem bila majhna, sem ga oboževala, zdaj se mi pa nekateri deli zdijo preveč sluzasti. Je pa okus zelo težko opredeliti.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. okt 2004 20:26

Sanjab1, kaki je odličen, sladek in zdrav sadež, spoznaš ga po gladki oranžni lupini (te jaz ne jem, ker je nekoliko trpka). Najpogostejša vrsta kakija je z mehkim mesom, pri čemer moraš paziti, da je sadež res mehek, sicer ti pri njegovem okušanju dobesedno "zvije"obraz njegova trpkost. Obstajajo tudi kakiji s trdim mesom, ampak jaz prisegam na tiste z mehkim, ker so res sočni in slastni.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

17. okt 2004 8:12

Kakijevo marmelado napravim takole: 3-4 jabolka narežemna četrtine, odstranim pečke (lupino pa kar pustim) in jih narežem na koščke. Dam jih v lonec z 1 kg želirnega sladkorja. Med mešanjem kuham nekaj minut, da se jabolka malo zmehčajo. Nato dodam 1 kg mehkih kakijev. Kuham 2-3 minute, zmeljem s paličnim mešalnikom in napolnim kozarčke. Katja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. okt 2004 9:53

Kaki je sadež, ki se je z žličko. ( vsaj najpogostejša vrsta ). nekatere ravno dotik z mehkim sadežem odvrne od poskušnje. Nam je bolj po meri da vgriznemo v vse kar je okroglega. Vso okroglo sadje pa niso jabolka. Lumpica

jasnab  

član od: 21.11.2004

sporočila: 1

23. nov 2004 18:53

Kaki, ki se je trdi, prepoznaš po črnem znaku na dnu sadeža, karo oblike. Res so enkratni in nič ne vežejo. jasnab

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. nov 2004 20:00

mam pa jaz eno vprašanje... kakšen je vanili kaki. Je to tisti, ki ga lahko ješ nezmehčanega oz nemedenega? lp juhica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. nov 2004 20:36

Ja vanili kaki je tak ki se je kar nezmehčan - nima tistega trpkega okusa kot navaden, vendar ne vem če uspeva tudi pri nas, na tržnici in po trgovinah vidim le španija. Je pa prav tako zelo dober in prihaja kar v modo, čeprav veliko ljudi še nezaupa in ne pozna in misli da mora še malo pomediti. Sama sem velik jedec kakija, zdaj so mi naši prinesli iz primorske še malo kakijev za zorenje, drugače pa jih kar veselo kupujem na tržnici, dokler se jih bo dalo dobit - tja do božiča oz novega leta pravijo da bodo še naši...Jutri se začne v Sparu akcija vanili kakijev, mislim da bodo 299 sit za kg...navali narode! p, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti