Pražena čebula

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 31. avg 2004 13:51 | ogledi: 10.973 | odgovori: 12

Pri kuhanju velikokrat potrebujemo praženo čebulo. Vedno znova jo je treba lupiti, sekljati itd. Ali kdo ve, na kakšen način bi jo lahko naenkrat pripravila npr.1 kg ali več in jo ustrezno embalirala? Kot npr. kupljena v PVC kozarcih?

ZIMA

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

31. avg 2004 14:09

Zanič!!!!!!!!Najboljša se mi zdi sveže nalupljena in zrezana. Enkrat sem čebulo, ki sem jo potrebovala za golaž zmiksala, pa je bila prav nagravžna. sasa

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

31. avg 2004 14:53

Jaz sem to že poizkusila. Ker je čebula začela gnit, smo vso očistili, nasekljali ( po okusu) in prepražili, potem pa dali v skrinjo. V skrinjo jo dajem v ploščicah, ki se jih potem lepo lomi po potrebi. Prišla je super prav, saj mi je marsikdaj prihranila zamudno čiščenje in praženje. Tako pripravljeno čebulo dam tudi na pizzo. Pravzaprav naredimo samo testo za pizzo in gor namažemo to čebulo, sol in po želji tudi malo sira, čeprav je meni dobro tudi brez njega. Naj povem, da jaz čebule drugače ne jem, a tako "pizzo" imam zelo rada. Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. avg 2004 15:00

Jaz sem jo pa kupila za provo. Nekaj časa sem bila zadovoljna z njo in smo jo tudi kar tako grickali kot čips. Potem sem pa nanjo pozabila in jo uporabila čez določen čas in uničila kosilo. Pa rok ni bil pretečen. Ne vem kaj je bilo narobe. Lumpica

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

31. avg 2004 15:17

Suzana, ali daš praženo čebulo v vrečke? Ali pri praženju dodaš kaj soli? ZIMA

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

31. avg 2004 21:20

Nekoč mi je čebula pričela propadati. Kar nekaj kil sem jo imela. Ker mi je bilo žal, da bi jo zargla, em jo narezala in zdušila v masti (druge maščobe nisem imela doma). Zapakirala sem v kozarce. Do zadnje pikice smo jo zmazali, ker je bila resnično dobra. Katja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. sep 2004 8:42

Pri praženju dam malček soli, ker se tako lepše razpusti. Potem jo dam v najlon vrečke, kje rto lepo raztegnem, da nastane tanka ploščica, ki jo potem zmrznem kar na deski ali kakemn kartonu. Kasneje vzame tudi malo prostora. Na isti načim spravljam tudi pasiran paradižnik ali šalšo, pa špinačo. Suzana

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. sep 2004 22:11

hoj, če bi radi čebulo pripravili vnaprej samo zato, ker vam je sekljanje in lupljenje zamudno, potem predlagam drug način za hitro pripravo čebule. Pri nas jo olupimo , potem pa damo samo na pol ali na četrtine in sesekljamo v sekljalniku (tistem, ki se dobi zraven paličnega mešalnika). Narejeno en dva tri . Pa še sveže je. Kako grobo oz. fino bo sesekljana čebula, je pa čisto odvisno, koliko časa pustiš zadevo v sekljalniku. Če čebulo rabite vsak dan in v manjših količinah (recimo ne rabite vedno cele čebule), lahko preostanek sesekljane čebule zaprete v tupperware ali kako podobno posodico in date v hladilnik. Tako se obdrži nekaj dni. Če imate pa preveč čebule in se bojite, da bi se pokvarila, je pa druga zgodba... veliko uspeha pri kuhanju, maja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

3. sep 2004 9:41

ali pa imaš nasekljano v zmrzovalniku. Jaz imam tako na zalogi por.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. sep 2004 12:25

Katja Katarina, zanima me, če je čebula v kozarcih dobro obstojna tudi kaj dlje časa ... ali začne plesniti? Upam, da ne. Tak način shranjevanja bi bil zame namreč super; skrinjo imam v kleti (dva štuka nižje), kozarec pa bi lahko imela pri roki v hladilniku ...čas priprave kosila se takoj skrajša LP, V.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

5. sep 2004 19:02

Danes sem si vzela čas in zaenkrat pripravila čebulo po Katjinem receptu- prepražila in dala v kozarec (prepražila sem jo na palmovi masti). Najprej bom preizkusila to, potem pa je bom nekaj pripravila še po Suzaninem receptu in jo bom zamrznila. Se bom potem lažje odločila, kako jo bom pripravljala naprej. Hvala za nasvete! LP ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti