Kuhinjska napa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jan 2011 10:34

Zame napa ni dizajnerski izdelek,  pri kuhi jo uporabljam vedno in veliko tudi na maksimumu.  Pa ni glasna, sem pred nakupom prečekirala predvsem decibele in koliko m3 potegne. 600 m3 je že kar  zadosten vlek, je pa  odvisno od izpeljave, kot pravi zzak. Imam izvlečno,  nikoli pa  ne bi kupila kaminsko, čeprav je v okras kuhinji. Me ne mika stalno čiščenje inoxa.

Lijana

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

6. jan 2011 11:24

Hojla" Miele ko ti uspe najti dobro in predvsem ne glasno napo mi prosi posreduj vse podatke o dobro nabavljeni napi. Ko jaz vklopim mojo, je tako glasna da počasi postanem živčna in jo na sredini kuhanja ugasnem.Mož se mi smeji in mi reče "KAJ SI REKLA, NIČ NE SLIŠIM MI TAKO STREHCA ROPOTA. P.L. mijamarija

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

6. jan 2011 12:11

Mijamarija ti takoj sporočim,ko najdem tapravo napo in tiho.Vem da je to zelo neprijetno,da kuhaš,poleg ti pa napa ropota,kot da si nekje v delavnici za mašino ne pa za štedilnikom . Do takrat pa lep pozdrav. Lp Miele Miele

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jan 2011 18:12

Moja napa je tudi glasna. Jo uporabljam, sploh zdaj pozimi. Ampak je pa fino, ko jo ugasneš. Naenkrat nastane tak krasen mir. Skoraj tako kot zdaj, ko so nehali pokat petarde!

naor

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

6. jan 2011 21:45

Še ena, ko sovražim zvok nape (in sesalca) in sem še tudi v nabavi nape (izvlečne). Ni hujšega kot tisti ropot, pol pa da še ti slučajno kaj "prek leti" in dodatno smrdi. Hjoj. Ob bežnem pregledu pred nekaj časa sem sama gledala Candy napo z dvema motorjema, ni pa bila kaminska (jaz sem gledala tako za pod element). Me pa zanima, če ima katera izkušnje z Matrix napami. V Leclercu je bila pred časom fejst poceni (ca 50€). fotografka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jan 2011 8:27

Verjetno ne odstopa od kvalitete ki je pogojena s ceno. Preden sem se selil, sem imel na voljo kar nekaj nap da jih preizkusim, večina jih je bila izvlečnih in cenejših. Grdo se izvlečejo, gumbi so slabi, dela pa tudi skoraj da ne. Matrix ne poznam, ampak sklepam da kaj bolje ne more biti.

Kot za vse stvari, se splača kupit enkrat in dobro.

Commis débarrasseur

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

7. jan 2011 23:57

Se strinjam, da raje 1x malo več, kot pa... samo ko so časi taki , pa menda to tud ne bo moja zadnja napa (bolj prva). Sem pa vprašala, ker tudi poceni je lahko "dovolj dobro". Hvala za komentar. fotografka Sporočilo je spremenil(a) fotografka dne 07. 2011 23:58

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

23. jan 2011 13:00

Pozdravljeni Morem vam povedat,da sem kupil kaminsko napo.In sicer od znamke Beko ;).Mapa deluje fenomenalno,ima pretoka 500m3.Je zelo tiha,sploh nisem mogu verjet ko sem jo vključil.Na prvi in drugi hitrosti se jo čist mal sliši,na tretji hitrosti pa malo bolj.Tako da me med kuhanjem sploh ne moti.Res vam jo priporočam.Lahko si jo ogledate :www.bigbang.si.Model (CWB 6441X).Če je gdo iz celjskega konca,in jo želi kupit z dodatnim popustim,mi naj piše privat pa mu sporočim trgovino. Lp Miele Miele

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

28. feb 2012 23:02

Pozdravljeni/e!

Tudi jaz se odločam za nakup nove nape in me zelo zanimajo vaše izkušnje.

Omejitve so glede na obstoječe stanje - v upoštev pride le klasična izvlečna napa, kar izbor izredno zmanjša (če bi kuhinjo na novo opremljala, točno vem, kaj bi izbrala, tako pa...). Zanima me predvsem:

- NAJPOMEMBNEJŠE zadovoljivost pretoka zraka pri cca 500 m3/h; je res dovolj?

- želim si halogensko luč ... glede na prebrano je svetloba le-teh občutno močnejša (ker to, kar imam sedaj, navojne žarnice... ni skoraj nič)

- ima kdo napo v črni barvi (vendar ne stekleno, sodobno) ? Gre z leti zaradi čiščenja (oz. čistil) barva "dol"oz. obstojnost barve?

Hvaležna bom za vaša mnenja/izkušnje. Pozdrav, Lipa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. feb 2012 3:23

Svetujem ti, da si vsekakor nabavi vsaj tako s halogenskimi žarnicami, če že tiste z xenon žarnicami ne najdeš. Svetloba je občutno bolj bela, bi rekla. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti