Bolniški stalež

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 14. jan 2023 17:32 | ogledi: 712 | odgovori: 4

 

Pozdravljeni

Glede nato,da smo tu zbrani z vseh vetrov in z zelo različnih služb me zanima kako v vaših delovnih organizacijah obračunavajo bolniško.Pri nas je zadnje čase kar se tega tiče postalo vse skupaj zelo čudno.Najlažje razložim tako:želje po prostih dneh smo za februar morali pisati do 10.1.pa recimo ,da sem si pisala prosto od 10 do 15.2 dobila sem oddobreno in na urniku prosto,nato pa 3.2 zbolim in zdravnik mi odpre bolniški stalež do 20.2 delodajalec mi na urniku za dni ,ko sem bila razpisana na delo označi bolniško za dneve,ko so prosti dnevi mi odšteje nadure in naprej po izteku teh spet bolniško.Prav tako naredijo to z dnevom,ko smo prosti tisti dan v tednu,ki ti pripada.Nam se to zdi nepravilno ,saj če je bolniška ja pač bolniška.S komerkoli sem govorila pravi,da se to ne sme početi in pri nobenem to ne počnejo.Zanima me,a morda kdo med vami ve na koga se lahko obrnemo ,da pridemo zadevi do dna.Čaka me operacija in cca 8 tednov okrevanja po njej imam še 13 dni lanskega dopusta in si ga trenutno ne upam dati v plan dela,da ne bom jaz uradno v bolnišnici naši mi bodo pa lepo dopust trgali ne glede nato ,da bo bolniška uradno odprta.

chappy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. jan 2023 21:57

Sindikat.

 

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. jan 2023 0:04

Inšpektorat za delo

Ognjič

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

16. jan 2023 17:40

To, kar se ti dogaja je nezaslišano. Ko si na bolniški si pač  na bolniški. Tudi vikende in recimo torek, ko bi ga morala po urniku imeti prostega. Sindikat in inšpektorat sta pravi naslov.

LP, Saša

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

16. jan 2023 19:14

Če je odprta bolniška je bolniška do datuma, ko je zaključena. V tem času ne sme biti pisanih praznikov, nadur, prostih ur... To kar delajo v tvoji firmi je goljufanje države in zrelo za inšpekcijo. Tudi na sindikat se lahko obrneš, samo vprašanje kako močen je sindikat v tvoji firmi.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti