Pečica

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 12. jun 2022 9:00 | ogledi: 1.574 | odgovori: 21

Pozdravljeni,

vem, da se je o tem že večkrat pisalo, a novitete gredo naprej.

Moji pečici so štete minute, ne dnevi, zato mrzlično iščem novo. Ker že dolgo nisem kupovala nove pečice, prosim za pomoč, kakšen predlog, kaj priporočate, česa apsulutno ne.

Pečico res ogromno uporabljam, zato mora biti res dobra, apsulutno ne cenejša.

Hvala za vsak predlog in pomoč.

karnak

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

12. jun 2022 17:34

Zaradi selive smo pred dvema letoma potrebovali vse novo, moj pogoj je bil za pečico dodatek pare in piroliza, imamo aeg, ima vgrajen še termometer za meso.Za nas domače kuharje je super, piroliza je zakon.

lep pozdrav

 

tatjana66

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jun 2022 20:54

Toplo priporočam smsungovo dual cook. Ni najcenejša, mislim da zdaj stane okoli čez tisoč evrov, lahko malo čez, a je vredna vsakega evra. Sicer sem na neki spletni strani videla, da stane okoli 700 evrov, ne vem pa, ali pošiljajo v Slovenijo. Jaz sem mojo kupila pred malo več kot dvema letoma v Harvey Normanu, (bila je v akciji, z gotovinskim plačilom sem dobila še popust kin je bila moja za man kot 800 evrov), drugje je sploh nisem bila našla. Zdaj jo verjento že imajo tudi drugod. 

https://www.samsung.com/ie/cooking-appliances/ovens/e

 

Njena prednost je, da jo lahko s posebno ploščo razdeliš na dve manjši pečici in istočasno pečeš dve različni jedi na dveh različnih temperaturah (ima namreč dva ventilatorja) in različno dolgo. Vrata so s prelomom, torej lahko odpiraš le zgornji del pečice, ko pečeš le na zgornjem novoju. Ko pečeš kot v običajni pečici,, pač odpreš cela vrata. 

Seveda ima pirolizo, žar funkcijo in številne prednastavljene programe, nima pa vgrajene sonde za merjenje temperature mesa med peko. Kombiniraš lahko različne načine peke. Če potrebuješ, da je na primer zogornji del jedi bolj zapečen, namesto cele pečice in močnejšega gretja od zgoraj uporabiš le zgornji del pečice. Se tudi energije manj porabi.

 

 

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 12. jun 2022 20:59

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

13. jun 2022 6:50

Hvala, tudi jaz se nagibam k Samsungovi pečici. Ta stran pa ne pošolja v Slo.

karnak

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

13. jun 2022 8:09

Merkur jo lahko dobavi: dual cook

Nikita

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

13. jun 2022 17:31

Pozdravljeni, ne bom propagirala nobenega proizvajalca pečic bom podala izkušnje zadnjih dveh let. Na uradni servis Samsung za prihod na dom je bila lani čakalna doba en mesec. Je prišel sicer servis Segal, pojma od pojma ni imel...Zelo odsvetujem.  Malo zatem se je pokvarila Samsung mikrovalovna pečica stara nekaj mesecev. Sami smo jo peljali na servis, popravilo je trajalo 14 dni. 

Prav nič bolje ni z Gorenjem na servis se čaka 10 dni do 14 dni. Namreč konec leta 2019 sem kupila pri njih pečico s pirolizo. Lani se je kar sama vklopila, 2x je bil obisk serviserja in zamenjali so obe elektronike. Trenutno dela. Je pa odsvetoval parno funkcijo, saj naj bi zaradi pare prihajalo še do pogostejših okvar elektronike.

Moja izkušnja z aparati je ostala ta, da od sedaj kupujem aparate le pri proizvajalcu, ki ima široko pokrito mrežo s servisi. Če eden ne more ostanejo vsaj trije. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jun 2022 18:00

No, trixi, propagirala res nisi, si pa antipropagando naredila.  Pa smo na nuli. 

Je pa dejstvo, da imamo vsi različne izkušnje tako s serviserji kot z aparati. Jaz z Gorenjem nimam ene slabe izkušnje, za Samsung pa čakam, da se pečica prvič pokvari ...  In z Gorenjevimi aparati nimam ene same slabe izkušnje, vsi, kar sem jih imela, in bilo jih je največ od vseh znamk (šdedilniki s pečico, hladilniki, zamrzovalniki, pralni stroji ...),  so delali dolgo in brez okvar. Le pomivalnega stroja nikdar nisem imela Gorenjevega, je pač naneslo, da so drugi bolj ustrezali. 

mamamia

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. jun 2022 8:58

Tudi mi smo imeli sicer slabo izkušnjo s servisom Samsung, a je Samsung še vedno moja prva izbira. Ugotovili smo, da je isti serviser, ki nam je prej popravljal Bosch sedaj se zastopnik za Samsung. Ko nam je po 14 dneh nehal delati pomivalc, je prišel in se mu res ni sanjalo, a se je vseeno zelooooo potrudil, saj sistem je pri vseh firmah isti. S pomivalcem sem zelo zadovoljna, pozabila sem težave na začetku. Imamo tudi sušilni stroj Samsung. Prej smo imeli Miele. Super Miele, a ko pride serviser, samo dober dan in je 50€, servis ne noro drag in tudi kvaliteta ni bila nekaj, za kar bi pričakoval. 

Skratka, Mamamia, hvala za namig, po moje sva istega mnenja.

Hvala tudi ostalim, ko se odločaš za cca 15 let, ti pride vsaka informacija prav. 

 

karnak

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

14. jun 2022 17:36

Mamamia, tvoja pečica je tudi meni všeč.

Želela sem samo poudariti, da so servisi postali problem. Ni rezervnih delov na zalogi in pomanjkanje kadra. Zelo težko sem sprejela dejstvo, ko smo 2011 za 1400 evrov kupili LG hladilnik, ki je spadal v sam vrh tehnologije in so mi lani rekli, da je čez 30 dni je prvi termin. Lani je bil za LG in Samsung le en pooblaščen servis. 
Na žalost aparati niso več to, kar so bili nekoč. Plačaš malo več in upaš, da bo dolgo zdržal.  Poleg tega se pozna, da je pomanjkanje čipov in ni dostav  zaradi vojne v Ukrajini. 
Mi smo pred parimi meseci kupili nov pralni stroj po priporočilu serviserja, ki je tudi prodajalec in pozna dinamiko določenih proizvodov. Zaenkrat sem zelo zadovoljna. 
Želim srečo pri nakupu.


Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2022 13:10

No, lepo, da se že pojavljajo tudi od drugih proizvajalcev. TAle Beko se od moje razlikuje le po tem, da se vrata ne dajo odpreti samo za zgornji del, ampak se tudi v primeru uporabe le zgornje pečice odpirajo cela. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti