Pečica

Kolebnica  

član od: 12.3.2017

sporočila: 24

15. jun 2022 16:53

Pa tale Beko ima vse komande na dotik , za Samsung pa se mi zdi, da so gumbi, ki jih vrtiš? 

 

Kolebnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2022 19:33

Samsungova ima kombinirano izbiro.  Z enim gumbom izbereš način peke, digitalno, torej z dotikom, na ekranu, pa izbiraš kateri del pečice uporabiti ter nastavitve, z drugim gumbom pa določaš temperaturo in čas peke glede na izbrano nastavitev, ki jo določaš z dotikom.  Meni tak kombiniran sistem ustreza, če je vse digitalno,  se izgubim ... 

 

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

16. jun 2022 13:51

Zasledila sem, da poleg pirolitičnega čiščenja, novejše katalitično čiščenje. Ne poznam ne ene ne druge metode, ampak novejša je sigurno cool

rdkapica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jun 2022 14:27

Ne vem, kakšno je katalitično, piroliza je super. Dve ure se pečica maksimalno segreje >(niti vrat ne moreš odpret, na srečo), potem pa s krpo samo prah obrišeš in gremo znova v peko ...

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

16. jun 2022 15:09

Pri moji Gorenjevi pečici moram pred pirolizo ven vzet vsa vodila. Sosed jih ni in mu je razneslo steklo na vratih. Imel je Beko. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 16. jun 2022 16:48

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. jun 2022 16:57

Kolikor je meni znano, je pri pirolizi vedno potrebno odstraniti iz pečice vse - vodila in mrežo. 

 

 

 

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jun 2022 19:53

rrr, drži. Pač malo šraufaš, saj so samo štirje vijaki. 

mamamia

jernej2016  

član od: 30.5.2018

sporočila: 2

17. jun 2022 10:45

No, ko ste že ravno odprli temo pečice. Meni se je tudi pokvarila, sicer je bila čisto osnovna, podarjena s kuhinjo pred 14 leti in ni imela niti časovnika...

Pa gledam za novimi, pa sem res malo zmeden... Najprej sem želel tako z mikrovalovi (če pustimo mnenja, ali je to zdravo ali ne), samo so $$$, poleg tega pa pri Boschu, ki jih dela, v navodilih piše, da zaradi nekega senzorja ne smem uporabljati silikonskih pekačev. Mislim... jaz uporabljam silikonske pekače...

Tako da sem potem gledal in so mi svetovali, da je dobro, da ima pečica možnost pare, vsaj malo (ni nujno, da gre za kuhanje v pari, zgolj dodajanje pare). Pa kot kaže, so te pečice potem problematične za čiščenje, ker je treba rezervoar za vodo čistiti z ne vem kakšnimi tabletami.

Druga hiba, ki sem jo opazil, pa je ta, da pečice, ki imajo paro, kot po pravilu nimajo možnosti višje temperature kot 230 stopinj (denimo za pico). In nimajo pirolize za čiščenje, ampak katalizo. Če prav razumem, je to slabše in je nekakšno čiščenje s paro za razliko od pirolize ki vse ostanke zogleni na 400 stopinjah.

Skratka, še zdaj ne vem, kaj naj kupim, doma smo brez pečice že več ko mesec dni. Naj dodam še to, da so šle cene zelo gor in tudi zalog več ali manj ni, vsaj za boljše pečice.

Kaj mi svetujete, naj opusim paro in kupim navadno pečico s pirolizo?

Sporočilo je spremenil(a) jernej2016 dne 17. jun 2022 10:46

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. jun 2022 12:06

Dandanes imajo pečice pirolizo ali katalitične stranice, kar je pravzaprav neka obloga na stranicah (ne na dnu), ki naj bi se lažje čistila. Poudarek je na "naj bi". Govorim iz izkušenj.

Tretja opcija so pečice z možnostjo kuhanja oz. pečenja s paro, ki imajo parno čiščenje. To pomeni, da se pečica ogreje in napolni s paro, ki zmehča umazanijo. Deluje, čiščenje je lažje, ampak ni primerjave s pirolizo.

Moje osebno mnenje torej je, da bi kupila pečico s pirolizo in možnostjo višje temperature za peko pizze, ker mi je to dvoje daleč pomembnejše. Žal nisem tako pridna, da bi pečico popolnoma očistila po vsaki uporabi in tako vzdrževala čisto. Ko se kaka maščoba zapeče, je pa to mukotrpno delo, ki mi je tudi dvakrat letno čisto odveč. Odkar imam pirolizo, je pečica resnično brez truda vedno čista in kot nova. Paro za hrustljave žemljice, bolj puhasto listnato testo in podobno, lahko koneckoncev improviziram s posodico vroče vode na dnu pečice...

Vse to je seveda moje osebno mnenje, prilagojeno mojim željam in potrebam. Ampak; želel si, dobil si

Issi

jernej2016  

član od: 30.5.2018

sporočila: 2

17. jun 2022 12:46

Hvala ti za pojasnilo, Issi. Ja, zamešal sem čiščenje s paro in hidrolizni premaz.

Jaz se tudi nagibam, da kupim pečico, ki omogoča višjo temperaturo, ker je to osnovna funckija pečice, in pirolitično čiščenje. Piše pa, da dobro ščisti maščobe, manj pa sladkorje in OH.

Mislim da imata AEG in Electrolux pečici, ki imata pirolizo in visoko temperaturo, na dnu pa je izbolklina, v katero natočiš vodo za malo pare. To se mi zdi dobra rešitev. So tudi pečice, ki imajo dodatek pare v posebni posodi, samo tam je treba pa uporabljati kemijo za čiščenje posode. Vdolbina pod posodo (2dl) se mi zdi res dobra ideja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti