Strojček za rezance

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

tema odprta - 2. dec 2021 17:57 | ogledi: 1.642 | odgovori: 4

Imam Ampio 150. Za široke rezance je ok. Rezance za juho pa dela predebele. Kaj in kje kupiti, da bodo rezanci taki čisto tanki. Prosim za pomoč. 

BEZMAR

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. dec 2021 6:35

Testo razvaljaj na tanko, pa bodo tanki. Valj za njihov razrez odloča le o širini rezancev.

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

3. dec 2021 13:38

Jaz kepice testa 3x valjam/vlečem skozi mašinco. Prvič skozi najbolj široko odprtino, nekaj minut posušim, potem drugič valjam s polovično odprtino, spet sušim in tretjič valjam na zadnji stopnji (najmanjši odprtini), fajn posušim in šele takrat krpice vlečem čez rebrasti valjar, da dobim rezance. 

Tanjši ne morejo bit.

Pozdravček!

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

7. dec 2021 19:45

Tako je ko je Dragička rekla. Za najbolj tanke rezance je treba testo večkrat dati čez valjar, pri čemer vedno zmanjšaš stopnjo. 

Za najtanjše rezance ti priporočam, da ne uporabljaš nastavka, ampak testo razvaljaš v kosu, do najtanjše debeline, nato pa ga narežeš na rezalni deski.

Le tako bodo postali rezanci res pravi.

pikec85

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. dec 2021 6:45

Jaz rezance delam tako, da ročno razvaljam testo in ga sušim. Nato ga narežem na trakove in še s pomočjo nastavka razvaljam čisto na tanko, nazadnje na debelini 9. Še posušim trakove nato razrežem z nastavkom za rezance. Rezanci so res tanki. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti