Šiviljski nasvet

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 23. jul 2021 12:51 | ogledi: 1.306 | odgovori: 4

Poznavalke in izkušene šivilje, prosim za nasvet:

Kos blaga (zgornji del obleke) bi rada naredila elastičen s prišitimi tankimi elastikami  (še napisati ne znam, kako se temu reče) in ker tega še nisem nikoli delala, prosim za nasvet.

Imam dilemo, ali naj uporabim elastičen sukanec (še nikoli nisem z njim šivala) ali naj cik-cak prišijem elastiko in kakšno elastiko naj v tem primeru uporabi: tanko okroglo ali ožjo ploščato.

Kakšna je tarlika med eno in drugo tehniko? Prosim za nasvet.

rdkapica

lili5  

član od: 27.8.2018

sporočila: 31

23. jul 2021 13:40

Hm, moje laično mnenje:

če uporabite elastičen sukanec mislim, da bi šlo z ravnimi šivi, po končanem šivanju pa potegnit nit šiva tako, da nastane naborek. Če pa bi se odločila za ploščato ozko elastiko bi jo morala našit raztegnjeno, da bi bil naborek, kar mislim da je težje izvedljivo. Naj me kakšna poznavalka popravi, če imam narobe tudi jaz tega še nisem počela, ampak bi se raje poskusila lotit z elastičnim sukancem.

lili5

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jul 2021 9:07

Lažje izvedljivo je, če na notranjo stran prišiješ trak in potem napelješ navadno ploščato elastiko želene dolžine. To deluje, če želiš nekaj vrst elastike, če bi rada iimela elastičen cel životec, potem je pa seveda boljša elastična nit. Ampak šivanje z elastično nitjo zahteva kar precej spretnosti in prakse, tako da je za razmislit. Jaz bi raje prosila za pomoč šiviljo.

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

26. jul 2021 12:08

Hvala. Ja, tudi jaz imam pomisleke, da šivanje z elastično nitjo zahteva prakso.

Bom vesela še kakšnega nasveta.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti