Nekaj ne stima

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

tema odprta - 16. okt 2019 19:59 | ogledi: 3.874 | odgovori: 46

Pozdravljene, sem redna obiskovalka kulinarike, ampak kar nekaj časa ze opazam da so se izgubile nekdaj zelo aktivne clanice-anamarija, gogad....ne vem, ampak sem opazila, da ste vse v navezi-članice ki redno objavljate v forumihste spletne prijateljice, ali tudi osebne -ne vem, skratka, ko so objavljeni novi recepti- ne bom poimenovala ime clanice spustite ignore, čeprav je recept zanimiv in tudi video predstavitev, če se kaksen nov član oglasi v temi, ki je stara že nekaj let, takoj posmehovanje....ne vem, malo si poglejte forum pri nasih sosedih in vse vam bo jasno, saj je tudi veliko receptov v nasi bazi iz njihove strani....hocem povedati le, da je forum in spletna stran namenjena sirsi publiki, in ne samo rednim članicam in moderatorkam

anibas

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

16. okt 2019 21:50

Sem šla gledat, kdaj so se moderatorji oglasili...moderator1 je bil nazadnje na portalu pred 1809 dnevi, moderator2 se je nazadnje oglasil januarja 2019. 

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2019 22:37

anibas je napisal/a:

Pozdravljene, sem redna obiskovalka kulinarike, ampak kar nekaj časa ze opazam da so se izgubile nekdaj zelo aktivne clanice-anamarija, gogad....ne vem, ampak sem opazila, da ste vse v navezi-članice ki redno objavljate v forumihste spletne prijateljice, ali tudi osebne -ne vem, skratka, ko so objavljeni novi recepti- ne bom poimenovala ime clanice spustite ignore, čeprav je recept zanimiv in tudi video predstavitev, če se kaksen nov član oglasi v temi, ki je stara že nekaj let, takoj posmehovanje....ne vem, malo si poglejte forum pri nasih sosedih in vse vam bo jasno, saj je tudi veliko receptov v nasi bazi iz njihove strani....hocem povedati le, da je forum in spletna stran namenjena sirsi publiki, in ne samo rednim članicam in moderatorkam

 

Kaj si pravzparav hotela reči? Ja, mnoge so se povsem umaknile, nekatere se še oglasimo, a res bolj poredko. Razlogi za umik in redko oglašanje so razlini, od osebnih, pomanjkanja časa in tudi naveličanosti. Forumi so nekako zamrli, včasih so debate bile bolj živahne, pod recepti je bila nožica nenj. Časi se pač spreminjajo in mi z njimi. Zid je kativen, a tam kroži ena te ista skupina, tu in tam katera izven kroga občasno "uleti". Tako pač je. 

Meni je žal predvsem zaradi receptov, vse manj jih prispevamo. Če že, je odziv bolj slab, pa človek izgubi voljo. Morda pa bo kakšna nova članica ali celo generacija malo razburkala kulinarične vode?

 

 

 

mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

17. okt 2019 6:31

Anibas, delno se strinjam. Sploh mnnenja pod recepti, pisana po meri avtorice in potem takoj v zagovor, ce je slucajno kdo zapisal kaj, kar je slo" malo v nos". Ne recite, da ni res, no...

Govorim predvsem za recepte, ki sem jih zelo brala, zdaj skoraj ne vec. Ocene...hm, velikokrat brez argomentov, petice kar povprek, vnaprej, ker so gospe recept "poznale". Prav zaradi tega sem bila vcasih bolj provokativna, ampak se mi tudi ne ljubi vec.

Na tej strani osebno ne poznam nikogar, mi je pa zal za marsikoga, ki se je umaknil. In ne sprenevedajmo se, ce jih ni vec sem, niso le sami " krivi". Je prevec takih, ki jim tak, pristranski,  zascitniski,- da ne recem otrocji-, pristop ni bil vsec. Nekateri so stresali svojo modrost na levo in na desno, pisali na meji zaljivega, pa se niso nikoli opravicili.

Vendelina jr.hudo razgledana in cisto samosvoja, ampak tudi arogantna in celo zaljiva vcasih.  Kljub povedanemu pa  mi je bil njen oster nacin po svoje vsec in jo pogresam;  je bila dobesedno sol in poper te strani.

Ce pa ostalih dveh ali treh pametnjakovicev osebno ne poznam, pravzaprav ni kake velike skode.

.

 

Mir in dobro vsem

 

P.s. Ognjic, ker ni vec takih tem, kjer so se kresala mnenja, je normalno, da so tudi moderatorji brez" dela"

 

murnik

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. okt 2019 10:14

Kar se tiče osebnih poznanstev je tako, da so bila včasih kar redna srečanja Pri Jurmanu, pa še kje in 2 x celo vsesplošni kul slo piknik. Povabilo je bilo napisano na forumu, kdor je želel, je prišel in tako so se spletla prijateljstva. In le kaj je tu narobe, če se kdo osebno s kom pozna in se srečuje in obiskuje? Prav trapasto je metat na plano kot očitek osebna poznanstva. Da pa se vsi z vsemi pač ne "štekamo", je čisto normalno. Celo na začetku veze do neba in kak meter čez zaljubljeni pari se čez čas razidejo, pa da ne bi prišlo do fajta tu med toliko različnimi karakterji. In nekateri kuhajo mulo in vlečejo zamere do znanih in neznanih dolga leta, pa se umaknejo, če tudi po nekem času najbrž niti več ne vedo, čemu, nekaterim je pa škoda časa za to in prežvečeno zamero in slabo voljo po nekaj dneh vržejo čez ramo in gredo lepo dobre volje naprej. Da pa kdo kuha zamero dolga leta na tu nekoga, ki ga osebno sploh ne pozna, je pa itak ..škoda besed.

Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. okt 2019 11:47

Jaz bi rekla, da je slaba obiskanost na forumu kvečjem zasičenost obiskov. Osebno še vedno vztrajam, saj sem v penzionistka, drugače bi mi še kakšne neumnosti šle po glavi.

 

Sedaj bi pa vrgla rokavico v "ring", če bi kdo organiziral vsesplošni piknik - srečanje?  

 

Lep jesenski pozdravček!

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

17. okt 2019 14:37

Jaz forum samo se gledam. Samo enkrat sem objavila recept pa se je nekdo fejst not vpikno. Nekateri osebki na forumu pac mislijo, da se more za golaz uporabit samo goveji bocnik od simentalke, stare tocno 3,14285 let (niti minute vec) in da se s tega ne sme kaj drugega kuhat. Tako kot tudi poimenovanja golaz iz lisick se ne sme tako poimenovat, ker pravi golaz je SAMO en. Ah dajte no, vcasih je treba malo ven iz "luknje" pogledat:) 

In tocno zato ne objavim vec nic in KUHAM NAROBE in v mojem NAROBESNJEM kuhanju bom do smrti! Ampak sem si piskre sama kupla in kar dam (seveda narobe) v njih prav tako:)

Zdaj pa malo sarkazem off. Res sem se kulinariki pridruzila kasneje kot nekateri clani in imam mogoce malo manj prakse v kuhanju. Mogoce bi rada kdaj kaj podebatirala s kom bolj izkusenim. No ja, ko sem kaj napisala sem dobila nasvete kot se spodobi, vcasih me pa kaj od zgoraj napisanega malo "piknilo". Sicer doticnih ne poznam osebno in me tudi osebno to ne prizadene, ampak je nekako skoda mojega casa da napisem recept, da si potem nekdo pumpa ego in zliva gor gnojnico.

Na tem mestu pa bi se rada zahvalila se enkrat tistim, ki ste se vedno za konstruktivno debato, nasvete in pripravljeni komu od nas malo mlajsih pomagat z nasveti!

Lep pozdrav vsem!

pinguwin

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

17. okt 2019 14:55

ja furum je zamrl ampak za to so odgovorni vsi člani.fejs je v teh časih veliko bolj popularen glede receptov je pa res,da je tukaj še vedno bolj pregledno.

 

zmajcica1

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

17. okt 2019 16:50

Jaz še zmeraj grem pogledat recept na ta forum,ker jih je res veliko.Izbereš enega,ki ti je všeč ali ga samo probaš.LP

dvorana

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

18. okt 2019 9:44

Tudi jaz redno pridem pogledat, oglašam se pa ne. Tudi tako je OK. LP

buča

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

18. okt 2019 9:52

Mislim, da Zid ni popolnoma nedolžen pri zmanjšanju aktivnosti na forumih..prav taku kot prenova celotne spletne strani, ki je marsikaterega člana in članico v nadaljnje odvrnila od aktivne udeležbe. Žal.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti