stročji fižol vlaganje - kulinarika.net

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila:28

tema odprta - 17. jul 2019 15:46 | ogledi: 2.072 | odgovori: 4

pozdravljene, imam stočji fižol nizek rumen široki stroki, želela bi ga shraniti za zimo.....

nekaj v kis, nekaj v slanico, ali ga prej obarite? sem ga že kuhala za solato pa postane hitro mehak 

torej naj ga kuham malo manj časa da ne bo "pocast" ?

na koliko stopinj ga pasterizirate in koliko časa?

ejdl

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 150

18. jul 2019 10:42

ejdl, jaz vsakko leto shranim fižol na spodnji način, se odlićno obdrži, le navodila je potrebno dosledno upoštevati.

l kg fižola, 1 l vode, 1 žl. soli, 1 žl. sladkorja, 1 dl vinskega kisa. 

Skuhaj narezan stročji fižol, naj vre 5 minut in daj v vrelo zmes kis, sol sladkor. Deni vroče v kozarce.

milja44

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 13949

18. jul 2019 12:14

Jaz ga solim in kuham skoraj do mehkega. Da je še čvrst. Nato dodam še sladkor in vinski kis, ponovno zavrem in dam v kozarce. Moja mami pa stročji fižol napol skuha in ohladi. Lepo naloži v kozarce in zalije z vročo mešanico vode, kisa, soli in kisa. Nato še pasterizira. 

Jaz sem ga že pripravila za slani shranek, vendar so mi kozarci zavreli.

Tako, da preostali del blanširam in zamrznem v paketkih.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 823

18. jul 2019 16:59

Jaz pa stročji fižol, korenček, grah, predno takšno zelenjavo zamrznem, že nekaj let ne blanširam več, ampak očiščeno samo zamrznem na velikem pladnju. Zamrznjeno potem shranim v vrečke. Ko pa jo potrebujem, jo pa obvezno dam kuhati v mrzlo vodo in ko je kuhana, je takšna kot bi bila sveže nabrana. 

kača

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

19. jul 2019 13:06

hvala vsem za odgovore....

ejdl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti