Menjava evro: kune

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 8. jun 2019 16:30 | ogledi: 7.420 | odgovori: 46

Precej vas potuje po Lipoj našoj, pa me zanima kje menjate evre v kune? Namreč letos je na meni da poravnam stroške dopusta za  kar 3 družine, torej bom rabila precej "hrčkov " (kot moj dobronamerno imenuje kune ) . Bom pa plačala tam, torej z gotovino, tako je letos naneslo.

Malo sem gledala po tečajih in se mi zdi, da je še najbolj ugodno in komot, da jih zamenjam kar doma, na banki. A banka ima najugodnejši m.teč. trenutno. Vase izkušnje in  morda tudi nasvet?  Hvala.

murnik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. jun 2019 18:23

Najbolj komot je plačati s kartico, kjer na bankomatu ali POS terminalu izbereš opcijo brez konverzije. Oziroma da na hrvaškem bankomatu dvigneš gotovino (kune) brez konverezije. Tako se ti bo preračun naredil po tečaju mednarodnih kartičnih sistemov. Nikjer ne moreš menjati valute po bolj ugodnem tećaju kot na ta način. 

 

Če izbereš s konverzijo, si pa na istem kot v menjalnici ali lokalni banki, kjer ti  konverzijo narediko po svojem tečaju, zaradi katerega te bo bolela glava. Oziroma si na istem kot v menjalnici, ne glede na to, ali doma ali na Hrvaškem. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jun 2019 20:59

Kot je rekla limnol, na bankomatu dvig brez konverzije (na Hrvaškem te bankomat to itak vpraša). Če pa nisi za to varianto, potem pa velja staro pravilo, da je bolje menjati doma kot v državi, v katero greš.

 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

9. jun 2019 20:04

V trgovinah plačam s kartico, denar dvigujem na bankomatu.

 

Pozdravček!

kozamurnik

sporočila: 2311

13. jun 2019 5:39

Za radovednost in  prvo silo in primerjavo sem zamenjala 50  evrov na isti dan. Abanka in Zagrebska banka. Pri slednji sem dobila 25 kun manj, toliko je bila provizija.  Potem sem sla v neko drugo banko in samo vprasala; tam bi s provizijo izgubila 35 kun.Tako da bom  dvigala gotovino in placevala tako, kot ste mi svetovale.  Septembra bom sla se enkrat, pa bom pa ves denar menjala kar doma in bom potem imela mir. Lep dan vsem.

murnik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jun 2019 9:59

V naših bankah boš za kune plačala po nakupnem tečaju, pri dvigu na bankomatu na Hrvaškem ali s plačilom s kartico brez konverzije pa po tečaju, ki je zelo blizu srednjemu tečaju Banke Slovenije. Če gre za sto kun, bo razlike mogoče za par evrov, če gre pa za počitnice za tri družine, bo pa kar nekaj naneslo.

Je pa res, da so dnevni dvigi omejeni, mislim, da lahko na dan dvigneš največ 1500 kun, torej bo to kar nekaj obiskov bankomata in čisto verjamem, da vsakodnevno tekanje na bankomat ni v običajnem počitniškem programu. Mogoče pa informacija pride prav komu drugemu.

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

14. jun 2019 9:49

Zraven je treba dodati še stroške za dvig na bankomatu.

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. jun 2019 13:48

Treba je preveriti cenik banke, ki ti je izdala kartico. Za plačilne kartice v sistemu maestro so provizije veliko nižje kot za kreditne kartice tipa EC/MC. Za NLB vem, da je provizija malenkost več kot 1 % dvignjenega zneska, minimalno pa 2,5 € za dvig v tujini. Za druge banke ne vem - ampak tečajne razlike pri konverziji so oderuške, prav tako kot bančni prodajni tečaji. Če gre za večji znesek, se vsekakor splača, da si vzameš par minut in izračunaš, koliko plačaš in koliko na ta račun privarčuješ. 

Sonja

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

15. jun 2019 15:41

Jaz menjam doma... Dol placujem s kartico.. 

bučmanka

kozamurnik

sporočila: 2311

15. jun 2019 21:08

No moja mami je zaradi poklicne deformacije, (matematika, kajpada) izracunala, da bi, ce bi si vzela cas in menjala pri najboljsi banki, prisparala najmanj 100 evrov. Gre  pa za vecji znesek 

murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 15. jun 2019 21:09

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jun 2019 19:03

Ne vem, če lahko napišem banko, ki tam doli najbolje menja na bankomatih, oz. naše izkušnje so zelo dobre in finančno uspešne (večletne). Zber nekaj denarja in probaj, boš videla.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti