Rjuhe

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

tema odprta - 9. avg 2018 18:17 | ogledi: 5.067 | odgovori: 21

Pozdravljeni,

morda kdo ve, kje je možno kupiti povsem navadne rjuhe, kot smo jih imeli včasih - za enojno posteljo? Saj veste, ko še ni bilo jogi rjuh, pa ko smo poleti spali pokriti samo z rjuho, v hladnejšem času pa smo imeli rjuho + deko ... Povsod vidim samo komplete posteljnine s prevleko za odejo, od rjuh pa le jogi rjuhe

Katja D.

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

9. avg 2018 20:02

Poglej na spletni strani Jysk.

Lp

 

mamazeljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. avg 2018 20:28

Uf, pred kratkim sem v enem od reklamnih katalogov videla reklamo, kjer je bilo posebej poudarjeno, da so rjuhe brez vogalov, običajne, pravokotne. Morda je bil res JYSK. V reklami sem našla: ravne rjuhe.

rimljanka

PikaMelonica  

član od: 1.2.2018

sporočila: 12

9. avg 2018 20:52

Jaz sem jih enkrat dobila v Hoferju če se ne motim? Jaz sem še zdaj poleti samo z rjuho pokrita, ne morem pa brez da bi bila pokrita z nečem spat :)

PikaMelonica

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

10. avg 2018 13:29

Hvala, na Jysk pa sploh nisem pomislila! Bom šla v kratkem.

Katja D.

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

10. avg 2018 13:44

Ikea ma tut se mi zdi.

pinguwin

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

12. avg 2018 17:02

Sem dobila v Jysku, 100 % bombaž, tanka, pa še po akcijski ceni (5 evrov za eno rjuho namesto običajnih 10)

Katja D.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. avg 2018 16:31

V "starih" časih, ko še nismo vsake malenkosti praznovali po gostilnah, ampak doma, vključno s porokami, sedminami ipd, smo na koze za žaganje drv dali deske in jih prekrili s takimi rjuhami, kot namizni prt. Pa seveda vsa hrana se je skuhala in spekla doma. V kakšnih dobrih starih slovenskih filmih še vidimo kaj takega, se spomnite?

marjja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

15. avg 2018 16:14

Če ne najdš nikjer navadnih rjuh, pojdi v kakšno trgovino z metražo. Tam se ponavadi dobi tudi navadna, pri nas smo rekli kotenina, za rjuhe. Imajo jo v širini za enoposteljno ali dvoposteljno posteljo, lahko enobarvno ali pisano. Potem se pa kupljeno rjuho lepo zarobi in je.

Sama se še spomnim, kako so mame kupile celo balo take (ponavadi enobarvne bele) kotenine in potem se je zašilo rjuhe in prevleke za blazine. Včasih se je dalo tudi kakšni vezilji, da je izvezla vrhnjo rjuho in prevleko za blazino, mogoče tudi dodala monogram (začetni črki imena in priimka neveste) in to je bilo za nevestino balo. Včasih so v vrhnjo rjuho všili tudi čipko, najbolj cenjena je bila v naših krajih idrijska čipka, ki so jo včasih tudi kupili pri čipkarici, potem pa so vezilje to znale všiti.

Za zimski čas pa je obstajala tudi toplejša flanela iz katere so tudi zašili rjuhe. Oh, kje so že tisti časi.

Še moja mama je imela označene rjuhe z monogramom, pa prte, pa kuhinjske brisalke, pa brisače in tudi žepne robčke. Tudi oče je imel na žepnih robčkih svoj mnogram. Meni so bile doma najbolj všeč za poletje bele lanene rjuhe, ki so bile tako prijetno hladne, pa tako lepo kvačkano čipko so imele in monogram moje none.

Lep dan še naprej.

 

tedyka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. avg 2018 17:56

Res je, ampak moje "navadne" rjuhe lepo počivajo v omari. Jogi rjuhe so bolj praktične. Pokrita sem pa z bombažno deko, malo moram biti "obtežena", če ne, slabo spim.

 

naor

Sofija235  

član od: 14.4.2015

sporočila: 14

15. avg 2018 20:49

Mene pa kar mož pokrije...

Sofija235

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti