Madeži na supergah

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

tema odprta - 5. apr 2018 19:33 | ogledi: 3.086 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

Odpiram novo temo, ker takšnega vprašanja nisem zasledila na tem forumu.

Danes sem po zimskem spanju potegnila na plano bele platnene supergice, ki sem jih imela spravljene v omari za čevlje. Ko sem jih obula sem opazila, da so na supergah nastali flekasti rumeni madeži - podobno kot rumeni madeži, ki nastanejo pod pazduhami belih majic. Zdaj pa me zanima kako bi lahko to odstranila? Ponavadi nosim temnejše superge in jih perem na nizkem programu v pralnem stroju, ampak z belimi supergami nimam izkušenj. Prav tako ne nosim tudi belih majic, da bi vedela kako se odstranjujejo taki madeži, ki nastanejo pod pazduhami. 

Vesela bom vaših nasvetov :)

 

C'est la vie :)

Temo je spremenil(a) štimka dne 5. apr 2018 19:34

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

6. apr 2018 3:44

Na spletu so nasveti, da uporabiš zobno pasto in krtačko za zobe.  Ampak krtačka potem ni več za zobe. 

Katrin11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

6. apr 2018 8:47

Poskusi z mešanico alkoholnega kisa, sode bikarbone in vode. Zmešaj v pasto. Supergam odstrani vezalke, jih zmoči in namaži s pasto. Pusti, da malo časa stojijo, nato jih temeljito speri. Lahko tudi v stroju. 

Sicer se omenja tudi kombinacija sode bikarbone in detergenta za pranje posode v razmerju 1:1,5 . Enak postopek kot zgoraj. Le v temu primeru jih boš morala bolj spirati zaradi detergenta. Če pa jih bo stroj je vseeno. V temu primeru ji je ta, ki ji to predstavila posula še s otroškim pudrom in posušila. 

Poskusi in poročaj. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. apr 2018 8:59

V času moje mladosti so bile zelo moderne visoke bele superge (šangajke). Čistili smo jih v lavorju in sicer s pralnim milom in krtačko za nohte. Potem smo jih dobro sprali in še mokre nadrgnili s šolsko kredo. Ko so se posušile, so bile bleščeče bele 

Kasneje so jih med dekliško populacijo izpodrinile nizke Startas tenisice; bele z modrimi vezalkami. Ker smo jih nosili tudi za v šolo, so bile takega tretmaja deležne skoraj vsak četrtek, da so bile v petek nared za u lajf 

Obe varianti copat sta bili vsestranski- radne i paradne. Kje je že to... je pa lepo zbrano na strani miris prošlosti 

V.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2018 8:24

Šangajke in Startaske, mi, ki smo bili doma blizu Italije, smo imeli pozneje še AmericanEagle visoke superge, nato so prišle že AllStarke, ki takrat niso bile tako drage kot so danes. Evo, tole imam danes na nogah, belih nisem kupila, ker se mi s postopki čiščenja ne da več ukvarjati.

Loni Makaroni

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

8. maj 2018 23:22

Trixi je napisal/a:

Poskusi z mešanico alkoholnega kisa, sode bikarbone in vode. Zmešaj v pasto. Supergam odstrani vezalke, jih zmoči in namaži s pasto. Pusti, da malo časa stojijo, nato jih temeljito speri. Lahko tudi v stroju. 

Sicer se omenja tudi kombinacija sode bikarbone in detergenta za pranje posode v razmerju 1:1,5 . Enak postopek kot zgoraj. Le v temu primeru jih boš morala bolj spirati zaradi detergenta. Če pa jih bo stroj je vseeno. V temu primeru ji je ta, ki ji to predstavila posula še s otroškim pudrom in posušila. 

Poskusi in poročaj. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Živjo Trixi, evo danes sem končno rešila svoje superge po tvojem predlogu in moram napisati, da se super fino fajn šajnajo

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

8. maj 2018 23:31

aja Trixi pa hvala lepa za tvoj predlog, sem pozabila napisati v prvem postu

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

9. maj 2018 7:42

Super, da imaš bleščeče superge. Kateri način pa si preizkusila? S kisom ali z detergentom? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti