Različne priprave bešamela

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jul 2004 7:45

Jaz pa delam špinačni ali blitvin narastek na osnovi bešamela. Skuham klasični bešamel, vanj stresem zmiksano špinačo (ali blitvo), dodam jajce ali dve in malo naribanega sira. To stresem v nizko kozico, ki jo prej namažem z maslom in dam peč v pečico. Tik preden je pečen potresem s parmezanom. Zelo dobro. Če želite napišem natančen recept. Mimika

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

2. jul 2004 8:26

hAJ! Pa napiši recept proOOOsim. Po celem vrtu imam blitvo! Lepo se imejte, danes je dež, bomo lažje kuhali in raje bodo jedli. LP MARINKA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jul 2004 10:19

Moussaka me Melitzánes 4 do 5 melancan 1/2 kg mletega mesa 2 do 3 paradižnikov 1 čajna skodelica oljčnega olja 2 drobno sesekljani čebuli 1 lovorov list 1 strok česna olje za pečenje sol, poper 1/2 čajne skodelice naribanega parmezana nekaj moke 3 čajne skodelice bešamel omake Segrejte skodelico olja in v njem zmehčajte čebulo. dodajte mleto meso in sotirajte še 10 minut. Nato dodajte na kose narezane paradižnike, česen, lovorov list, sol in poper in pustite vreti približno eno uro. Medtem operite melancane, odrežite peclje, narežite na kolobarje in jih slabo uro pustite v slani vodi. Osušite jih, povaljajte v moki in opecite na vročem olju. V pomaščen pekač položite plast melancanov, posolite in popoprajte, nato plast mletega mesa (ki mora biti bolj suha), ponovite še enkrat in vse skupaj polijte z bešamel omako. Pecite na visoki temperaturi od 20 do 25 minut. Kakih 5 minut pred koncem peke musako potresite s parmezanom. Sáltsa Kréma Bessamél 1 čajna skodelica moke 2 čajna skodelici mleka 1 čajna skodelica olja 2 jajci 1 čajna skodelica naribanegaparmezan sira (še boljši je kak grški) sol, poper nariban muškatni orešček Olje dajte v posodo, dodajte moko in mešajte na srednje močnem ognju približno 5 minut. Dodajte segreto mleko in še dalje stepajte z metlico. Nato dodajte stepena jajca, skupaj s soljo, poprom in muškatnim oreščkom in med neprestanim mešanjem kuhajte še 5 minut. Na koncu dodajte parmezan sir. Če je omaka pregosta, dodajte še malo mleka. Ža število kalorij me raje ne vprašajte, priprava pa tudi vzame precej časa. Najprej se splača namočiti melancane in potem delati ostalo. Uporabite pa kar velik pekač. In zadeva je resnično dobra. Loni

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. jul 2004 10:54

Mi temu rečemo parmiggiana. Recept smo prinesli iz Italije. Delamo pa par različic. Tašča je melancane pohala, drugače pa isto kot tu, mama pa dela melancane kot tu, ne da pa notri mesa, ampak samo paradižnikovo omako, bešamel in veliko sira (parmezana - zato parmiggiana). Jaz sem ubrala eno srednjo pot. Melancane pomokam in ocvrem, vmes dam veliko paradižnikove omake, v katero dam malo mesa, vse skupaj pa prelijem z bešamelom in posujem s sirom. Tako dve do tri plasti, zaključim z bešamelom in sirom. Glede na to, da je tema bešamel, uporabljam klasični bešamel: maslo, moka, mleko (dodajam mrzlo in stepam z metlico, da se grudice sproti razpuščajo), sol, muškatni orešček. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti