Alergija na pršico

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

tema odprta - 2. mar 2017 19:42 | ogledi: 5.487 | odgovori: 6

Sin ima alergijo na pršico. Sem v postopku nakupa prevleke oz. 'oblačila' za jogi in vzglavnik. Izdelov in znamk je kar nekaj na izbiro. Malo sem poguglala, mogoče pa bi mi do dokončnega nakupa pomagala vaša mnenja, izkušnje... 

Hvala. Lp

181604

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. mar 2017 0:10

Čisti, gladek bombaž. Pa pogosto pranje. Predvsem pa pazit še na vse ostalo v stanovanju in ob postelji,  ne zgolj na posteljnino. Mi smo iz sinove sobe vrgli ven tepih, tako je samo parket, odstranili zavese in namestili ene take, ki se zlahka snamejo in operejo, pa nobene flanele.

Iz stanovanja smo zmetali ven vse tapisone, sinu pa kupili leseno posteljo, ki sem jo zlahka umila z vlažno krpo (prej je bila obložena s tapisnom).

Skratka, odstraniti vse, kjer se prišce zadržujejo. Nam se je obrestovalo. Na priporočilo zdravnika se je, ker je imel tudi latentno astmo, ukvarjal istočasno z vaterpolom in smučanjem, in po puberteti so vsi znaki alergije izginili. Ob zdravilih, ki jih je jemal dve ali tri leta. Res pa je pripomoglo tudi to - to ga je pravzaprav rešilo glede na nagnjenost k astmi - da je od šestega meseca naprej vsako leto vsaj dva meseca preživel na morju, včasih, preden je šel v šolo, tudi po tri. Je ena starejša zdravnica, ko je bil pri njej zaradi pljučnice, rekla, da je daljše bivanje na morju izjemno ugodno vplivalo na težave, ki jih je imel z alergijami in preprečevanjem razvija astme. 

Mož se pa z alergijami otepa še zdaj.

mamamia

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

3. mar 2017 9:56

Mamamia, hvala za nasvete. Kar se tiče tepihov in zaves-pri nas ne obstajajo. Postelja, kot si omenila, seveda, les. Pokrivalo- absolutno brez perja in puha... Mi gre še glede jogija..

A potem je mišljeno, da je bombažna rjuha spodaj dovolj? Ker zdravnica je svetovala nakup te antialergo prevleke.

181604

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. mar 2017 17:25

Ja, nakup tele http://www.topmedicus.si/alergije/allergocover prevleke za jogi se res splača.

Mi imamo ostalo komplet od Odeje, peremo posteljnino vsaj na dva tedna na 60°C in dvojno prevleko za vzglavnik. V bistvu je bil večji strošek samo ta prevleka, ostalo smo imeli že od prej. Je pa res, da imamo tudi na sedežni kar odeje iz velurja, pralne na 60°C, čeprav gor piše samo na 40°C. Peremo jih vsaj enkrat na teden, tudi zaradi psa, ki se včasih znajde gor...Tudi vsa njegova oblačila peremo na 60°C ali pa, tista občutljivejša, zmrzujemo. Dokler pa ni dobil te prevleke, je vsako zimo jemal zdravila, sedaj pa samo, če se veliko zadržuje pri babicah in pa v šoli v naravi. Aja, tudi ta prevleka za jogi je pralna na 60°C. Če te zanima še kaj, ti z veseljem pomagam...

peter

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. mar 2017 22:56

Evo, ibiza bolj pomaga kot jaz. V tistem času, ko smo mi imeli težave, teh reči zoper alergije še ni bilo. Danes se pa da marsikaj olajšat.

Vse dobro želim!

mamamia

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. mar 2017 11:14

Mogoče pa poskusite z vodno postejo. Vsa "umazanija" se nabere na jedru, ki ga enostavno obrišeš z mokro krpo. Posteljnina pa skoraj obvezno od Odeje Škofja Loka.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti