Na pomoč

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. avg 2016 9:35

cotkan je napisal/a:
MiriBon je napisal/a:
cotkan je napisal/a:
Kupil sem tri svinjske želodce zdaj pa ne vem kaj bi z njimi. Mi lahko kdo svetuje.

cotkan
Zakaj pa kupuješ stvari, za katere ne veš, kaj z njim
MiriBon, nisem kuhar in ko stvar obvladam me v bistvu več ne zanima gledam vse kuharske odaje na TV in vedno probam kaj novega, vedno mi ne rata vrhunsko je pa za pojest. tudi želodčki so kuhani in pripravljeni za jutrišnje kosilo no žena pravi da so okusni. Nisem se odločil za kislo juho so bolj začinjena golaž varjanta.



cotkan          še to alkohol v kuhinji uporabljam samo kot čistilo.

Sporočilo je spremenil(a) cotkan dne 18. 2016 20:44

 

Škoda zaradi alkohola, le za čiščenje. Malce vina do vsaki rižoti še boljši okus, konjak v omaki k biftetku, rostbifu ali podobnemu kosu mesa tudi, če naštejem le tisto, kar mi je prvo padlo na pamet.

mamamia

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

20. avg 2016 12:26

Venturini je napisal/a:
Elaphus. Toje pa skoraj tako kot recept za kumare v solati po katerih se ti ne spahuje. Kumare opereš, olupiš, na tanko naribaš, posoliš in pustiš malo stat. Potem jih ožameš, odpreš okno in vržeš ven. Preverjeno deluje.

 

LP, Saša

Mir in dobro!

Hahaha padla sem s stola od smeha :D 

ursiii

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

20. avg 2016 12:43

Ne vem , če nisem prepozna ampak jaz s svinsjkimi želodci naredim tole:

Želodce narežem na kratke in ozke trakce(tako pribl kot goveje vampe), prepražim čebulo, dodam trakce in jih prepražim  skupaj s čebulo. Na koščke narežem krompir, korenje in dodam v jed. Začinim še s šatrajem, sesekljanim peteršiljem, dodam lovor, paradižnikovo mezgo ( žlico ali dve) in mleto papriko ( ne preveč).

Zalijem z vodo, dodam cca dve kocki jušne osnove in kuham tako dolgo, da so želodci  mehki.

Na koncu dodam za zgostitev malo moke razredčene v vodi,pokuham in po okusu še začinim.

Jed je okusna, seveda če imaš rad jedi na žlico.

kara

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

20. avg 2016 21:32

Svinjske želodčke pri nas naredimo tako, kot vampe na golaž, zraven pa polento ali pire krompir.

 

Meni se kumare ne spahujejo odkar jih olupim, narežem in zabelim. Včasih jim dodam še kuhan in narezan krompir. Ko sem jih prej posolila in otisnila, ne da bi jih vrgla skozi okno, so se mi vedno spahovale.



daga

Sporočilo je spremenil(a) daga dne 20. 2016 21:32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2016 7:35

Kolega, ti si tale forum seznanil z vsaj dvema zdravstvenima težavama - kar pomeni, da z varovanjem zdravstvenih podatkov tu lahko pozabimo - in sicer si imel enkrat neke sledi krvi v blatu in prav tako že dalj časa jemlješ zaldivar. Takole bi rekla - človek, ki ima težave s prebavo in se spopada s kroničnimi bolečinami, tak človek po navadi ne kupi ne želodca in ne vampov, ampak ima kakšno bolj telesu prijazno dieto. 

Vendelina jr.

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

30. avg 2016 10:22

Vendelina jr. je napisal/a:
Kolega, ti si tale forum seznanil z vsaj dvema zdravstvenima težavama - kar pomeni, da z varovanjem zdravstvenih podatkov tu lahko pozabimo - in sicer si imel enkrat neke sledi krvi v blatu in prav tako že dalj časa jemlješ zaldivar. Takole bi rekla -

Vendelina jr.

Draga Vendelina Borut bi dejal : And so what!  Nisem zdravstveni delavec in nisem zavezan k poklicni molčečnosti, sicer pa o svoji bolezni lahko vsak piše kar hoče. kar se pa hrane tiče jem kar hočem, sam nosim tudi posledice. ČE pa prosim za en recept............................................je potrebno takoj brskati po zaledju.

Tu nekaj pametničiš o kuhanih želodčkih pa verjetno nimaš pojma.

cotkan

Sporočilo je spremenil(a) cotkan dne 30. 2016 10:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti