Nasvet

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

tema odprta - 12. maj 2016 20:51 | ogledi: 5.397 | odgovori: 14

Imam en problem,dosti peciva pečem,različno.A recept,kjer najprej miksaš jajca in sladkor,dodaš zmehčano maslo -margarino,vedno dobim neki zdris,nikakor mi ne uspe.Kaj bi bilo narobe? Hvala.

dari

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. maj 2016 23:12

Saj drugače ne more bit po moje, ker je količina zmiksanih jajc s sladkorjem prevelika in se maslo zgubi. Ne poznam recepta.

branka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. maj 2016 5:24

Ponavadi je to tako, da se najprej miksa rumenjake in sladkor, če je v receptu tudi vanilin sladkor še to in ko to lepo naraste se počasi dodaja na sobni temperaturi zmehčano maslo in miksa dalje, da je zmes lepo narasla in kremasta. Nadaljuje se z moko oz. lešniki orehi ali podobnim + pecilni prašek , če je v receptu. Moko ročno z metlico vmešam v maso in na hitro, sicer je biskvit žilav.

Jajčne beljake se stepe v sneg, posoli, včasih če je moke več se da 2/3 v prvi fazi, preostalo tretino s pecilnim praškom pa v stepene beljake. To beljakovo zmes se potem na roke počasi vmeša v rumenjake in tako dobimo tako kremasto puhasto zmes. Sama to potem dam v primeren pekač in sploh, če je biskvit večji in debelejši v mrzlo pečico, da se masa počasi ogreje, se lepo enakomerno dvigne. Pečem pa v tem primeru malo dlje (5-10 minut odvisno od velikosti biskvita). Po mojih izkušnjah je to edini način da ne dobim biskvita z bunko na sredini.

Ne vem, če je postopek ravno pravi, so me pa izkušnje tako naučile.

tedyka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. maj 2016 8:29

Hvala, vam za nasvete.V receptu je ,da miksaš cela jajca s sladkorjem.

 

dari

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

13. maj 2016 8:39

Jaz pa mislim, da nastopi omenjena težava, če niso vse sestavine enake temperature. Maslo je grozno občutljivo, če je samo sobne temperature in ga dodaš jajcem naravnost iz hladilnika. Razlika v temperaturi je kriva, da se maslo sesiri in potem posledično vsa mešanica jajc, sladokrja in masla.

Lp,H.

 

helgula

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. maj 2016 8:54

Mislim,da bo res tu težava .Maslo sobne temparature,jajca iz hladilnika.

dari

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. maj 2016 17:39

Draga Dari in druge, naj najprej samo rečem, da testo, o katerem govorite, ni biskvitno testo, ampak testo, ki mu navadno rečemo vmešano testo. V pravo biskvitno testo, ki je samo iz jajc, sladkorja in moke, dodamo kvečjemu čisto na koncu malo stopljenega masla, da je biskvit bolj sočen.

Vmešano testo delamo tako, kot je v MiriBonini prvi povezavi: začnemo z maslom sobne temperature, ki ga penasto vmešamo. Dodamo mu sladkor - ugotovila sem, da se zelo obnese, da dodamo sladkor v prahu (jaz pa v Avstriji včasih kupim sladkor, ki mu pravijo "Backzucker" in je tudi zelo droben), dosti manjša nevarnost je, da se zmes kasneje sesiri. Potem dodamo jajca: če dodamo samo rumenjake, ni tako bistveno, ali smo jih pravočasno vzeli iz hladilnika, če dodamo cela jajca, pa morajo vsekakor biti na sobni temperaturi. Potem postopoma dodajamo moko (mogoče s pecilnim praškom) in mleko, če je v receptu. Pri tem testu moko lahko vmešamo z mikserjem, vendar ne smemo predolgo mešati. Lahko narahlo primešamo tudi sneg iz beljakov (če smo k maslu dali samo rumenjake), v katerega smo vtepli del sladkorja, vendar sem že brala, da pecivo zato ni nič bolj rahlo, saj sneg v gosti zmesi ne more ohraniti prav dosti mehurčkov. Jaz delam s snegom samo "glajhgevicht" (enaka teža jajc, masla, sladkorja in moke ter morda ščepec pecilnega praška), če pa je npr. še enkrat toliko moke kot masla in pecilni prašek, pa se ni vredno truditi s snegom.

Mislim pa, da po navodilih tvojega recepta, Dari, ko vmešaš cela jajca s sladkorjem in potem dodaš maslo (razen če je stopljeno), verjetno ne moreš dobiti gladke zmesi.

 

 



teta torta

Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 13. 2016 17:41

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. maj 2016 19:11

Recept je tako,jajca in sladkor zmešamo, dodamo zmehčano maslo.Hvala vsem za nasvete.Poročam,ko bom ponovno pekla to pecivo.

dari

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

13. maj 2016 20:42

 Dari.... po moje je mišljeno res zmehčano maslo, skoraj tekoče. Se spomnim, da sem že tako delala in je bilo potrebno maslo stopiti. Potem ne nastane tista zdrizasta snov. To je moje mnenje....poskusi naslednjič.

anta

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. maj 2016 21:02

Bom, hvala. 

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti