Nasvet

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

13. maj 2016 22:32

dari, po moje je razlika ali ti zmiksaš jajca s sladkorjem, ali pa zmešaš, ker če zmešaš in dodajaš v zmehčano maslo to zmes se lepo sestavi. Ko pa zmiksaš imaš pa preveč volumna za maslo in se zgodi to kar se je tebi.

branka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. maj 2016 10:33

 Namesto masla pri takih zadevah dodajam smetano in se čisto lepo obnese.

BTW, tudi pri vseh tistih receptih, kjer se maslo meša z moko (piškotno,krhko), sem poenostavila in stopim maslo, počakam, da se malo ohladi in v tisto vmešam moko in čisto lepo deluje. Tisto gnetenje suhe moke in na pol zmehčanega masla mi nikoli ni posebej šlo.

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

15. maj 2016 11:06

Pa ti uspe res popolnoma enako krhko testo kot sicer? oô

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. maj 2016 11:45

Ja, ko ga delaš, sicer pride bolj mehko, ampak ga daš potem pred nadaljnjo obdelavo (recimo rezanjem piškotov) v hladilnik in je enako, kot bi delala s trdnim maslom, samo manj dela imaš z njim. 

Tudi pri gnetenem testu (tipa šarklji) se mi stopljeno maslo super obnese, še posebej pri čokoladnih (stališ skupaj čokolado in maslo in to potem ohlajeno počasi med stepanjem prilivaš jajcem stepenim s sladkorjem) - recimo Sacher torta in podobno. Stepanje masla in sladkorja mi nikoli ni šlo dobro od rok, počasi gre, prijemlje se na vilice in moraš potem tisto strsati nazaj v posodo, še po dolgem času sladkor škrta med zobmi, če ga prej ne zmelješ - če maslo stališ, pa vse to odpade. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti