Ker se cenim

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. maj 2016 20:31

zzak1977 je napisal/a:
Jecljanje je motnja s katere se ni norčevati... Try better next tajm.

Commis débarrasseur

Not making fun of it, mate. Kappa

Life is war against boredom~

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

8. maj 2016 20:56

marjja je napisal/a:
Katere moje vsebine konkretno te motijo?



marjja

Aja, tole: " mi je pod častjo" je pravilno.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 08. 2016 17:20

 

marjja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2016 21:59

helgula je napisal/a:

Ne razumem ljudi, ki se ne morejo enostavno izognit pisanju na teme ki se jim zdijo neumne in so mnenja da ne sodijo sem gor.

helgula

Da ne boš blodila v nerazumevanju: 

Čisto enostavno je zamahniti z roko in reči, tole je preveč butasto, da bi dvignila obrv, ker se ne splača. Ker reakcija na eno samo takole "ker se cenim" - objektivno gledano, en tak eksces se da preskočiti. 

Ampak, tu je igra diferencialov pod integrali. Ali pa dialektika kvantitete in kvalitete. Oziroma, še  drugače: če človek ne reagira na eno, pa še eno, pa še eno ne posebej pametno in če večina ne reagira na eno, pa še eno in še n-to ne posebej pametno, potem bo ostalo samo dvoje:

- da bodo neumnosti prevladovale in da bo pamet obmoklnila. 

Ko pamet obmolkne, govori samo še neumnost in kaj potem sledi? Najprej masa benignih neumnosti, potem masa malo manj benignih neumnosti in potem masa nevarnih neumnosti, skozi katero se bo razum težko prebil. In z vsako tako "ker se cenim", se v bistvu trasira pot v stanje, kjer imajo ne posebej bistre misli domovinsko pravico do javnega objavljanja, vsako pomislek o tem pa ga izgublja. Izvoli in premisli, kje na družbenem kontinuumu smo trenutno s stanjem duha v tej državi in koliko se kot skupnost cenimo ravno s tem, ko tako brezrezervno toleriramo takšne benigne neumnosti, ki se potem pred našimi očmi sprevračajo v manj benigne.

 

Vendelina jr.

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. maj 2016 8:00

In kdo točno si ti, da lahko za vse sodiš kaj je neumnost in kaj ne???

 

A s temo kaj mi je všeč ni potemtakem pa nič narobe??? Ali imaš samo dvojna merila????

 

Če je zame nekaj neumnost se s tem preprosto ne ukvarjam, ampak pustim da se s tem ukvarja nekdo, ki se mu to ne zdi neumnost.

 

No sedaj pa izvoli(te) še mene spljuvat....

testeninca

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

10. maj 2016 8:55

Testeninca, ne razumeš, to so višje sfere, kamor razum nas, navadnih smrtnikov ne seže. Si pa ja že dovolj dolgo prisotna na forumu....

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. maj 2016 10:31

Uboga Cinija si verjetno ni predstavljala, kaj bo naredila, ko je svoj trenutni navdih objavila na forumu. Ampak ta je, glede na to, kako je velik, pač odraz mentalnega stanja naroda. Ja, včasih je bil veliko bolj iskriv, ampak če gremo zdaj razpravljat, kdo ga je zatolkel, bomo prišli do istega bridkega spoznanja: očitno poprečna slovenska duša potrebuje partizane in domobrance v eni ali drugi preobleki, da se ji ni treba ukvarjati s seboj.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. maj 2016 11:09

No ja, ker se cenim, želim biti obdana z ljudmi, ki me cenijo, tako kot sama cenim njih. A work in progress for me, still. Očitno se še ne cenim dovolj @_@



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 10. 2016 11:10

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. maj 2016 14:39

testeninca je napisal/a:
In kdo točno si ti, da lahko za vse sodiš kaj je neumnost in kaj ne???

 

A s temo kaj mi je všeč ni potemtakem pa nič narobe??? Ali imaš samo dvojna merila????

 

Če je zame nekaj neumnost se s tem preprosto ne ukvarjam, ampak pustim da se s tem ukvarja nekdo, ki se mu to ne zdi neumnost.

 

No sedaj pa izvoli(te) še mene spljuvat....

testeninca

Tema, kaj mi ni vsec, se je zaprla. V razmislek.

Ne sprasuj kdo je kdo, ta cas ko si natipkala 12 vprasajev, si raje vzemi za razmislek, kaj je napisala.

Commis débarrasseur

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. maj 2016 14:53

O da, ker mi ti tako svetuješ pa bom. Si že večkrat dokazal kak biser si...

 

Poleg tega sprašujem za temo Kaj mi je všeč, ki pa se ni zaprla.

Predno komentiraš rajši preberi in razmisli kaj sem napisala.

Aha pa vprašajev je samo 10, štetje spada v prvi razred osnovne šole, večina otrok pa štetje do 10 obvlada že pri treh letih.

testeninca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. maj 2016 15:02

Haha, nemoč je hudič. :)

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti