Sprostitev

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. mar 2016 18:29

hedonist je napisal/a:
...... in predvsem v tistih domovih, kjer so bili otroci bolj nujno zlo kot pa zaželeni člani družine tega ni bilo....
hedonist

No, no, no......

lp

cervus

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

26. mar 2016 19:17

Aha potemtakem sem bila nujno zlo, pa vsi moji vrstniki tudi ???

testeninca

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. mar 2016 6:25

V mojih koncih nismo poznali ne pisanke in ne zajčka, tudi moja otroka edina v šoli nista dobila pisanke, saj je njun boter od "spodaj"- Prlekija. Pa se nismo posebej sekirali. Ko pa dandanes poslušam prijatelje, ki začno kake 3 tedne pred veliko nočjo jokati, koliko pisank morajo kupiti in kako si zato ne morejo privoščiti nevemčesa, si mislim, hvalalepa!  Tega pa Jezus že ni učil in zato umrl na križu.   

Hedonist, če si hotel razburkati sceno, Jaz pa si mislim,da vem, kaj si mislil, samo malce nerodno si se izrazil.  Pri nas je bilo takih družin kar nekaj, v starejši slovenski literaturi pa povsod.

 

Ampak, Špela100, zanima me predvsem, kaj so otroci dobili za pisanko letos.



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 29. 2016 06:26

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. mar 2016 6:47

Pri nas (Vipavska dolina) tudi ni v navadi obdarovanje ob veliki noči. Obiski prinesejo v hišo kakšne sladkarije, toda ne več kot bi prišli na obisk v kakšnem drugačnem času med letom. Včasih so to tudi pirhi ali čokoladni zajčki ali kaj podobnega. Pred leti, ko so bili otroci manjši, se je včasih kar nabralo tistih velikih pisanih pirhov, da smo imeli potem kar nekaj čokolade, ki smo jo potem malo pojedli, malo pa porabili v kakšne druge namene. 

Sedaj ob veliki noči ponavadi kupim nekaj pisanih čokoladnih jajčk, tako za na domačo mizo. Za manjše otroke v žlahki pa kakšnega zajčka, da ni ravno čokolada in to je to. Drugih daril si ne podarjamo.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti