Bliža se pust

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2016 7:07

Ti od MiriBon imajo lepo zveneče ime saguaro (Carnegiea gigantea). So pa res impresivni. lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2016 9:14

Vsesadkosneda je napisal/a:
Pozdravljena!

Si mogoče razmišljala o doma "izdelanem" kostumu? Rdeča jakna, na katero prišiješ velike zlate gumbe, bela srajca in okoli vratu nekakšna kravata, ki jo narediš iz konca belega blaga, ki ga močno nabereš okoli elastike ali traku, da dobiš tisti značilen nabran del srajce. Zraven obleče kakšne šrne oprijete hlače in belo lasuljo, ki jo zapne v čop s črno sponko ali trakom. Nabran del srajce lahko izdelaš tudi za rokave podobno kot za ovratnik.

Upam, da si predstavljaš, kaj sem mislila napisati in da ti pride kaj prav.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

To, draga moja ni kostum Mozarta, to je a Martha Stewart wannabe is making a costume.....pa ni uspelo in potem je kr'neki. Deklica, ki pri 11ih želi kostum Mozarta ima izdelan okus in se je ne da preveslati s staro rdečo jakno in nekaj na elastiko in je to kao Mozart.

Gre za kompliciran kostum, ki zahteva dobro lasuljo (pa recimo, da pustne lasulje se še da dobiti in potem bi frizer znal zadevo prečesati v ustrezno frizuro) in kvalitetene materiale - volna, žamet itd. Za tak kostum se gre lepo prosit v gledališko skladišče, če kaj imajo in če kaj posodijo.

Zadeva zna uspeti pod pogojem, da hči  sodeluje pri izdelavi in iskanju oblačil, da gresta skupaj do gledališča in da vprašata pri frizerju. Bosta imeli tako kvaliteten čas prebit skupaj.

 

 

Vendelina jr.

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. jan 2016 10:06

Vendelina jr. je napisal/a:
Vsesadkosneda je napisal/a:
Pozdravljena!Si mogoče razmišljala o doma "izdelanem" kostumu? Rdeča jakna, na katero prišiješ velike zlate gumbe, bela srajca in okoli vratu nekakšna kravata, ki jo narediš iz konca belega blaga, ki ga močno nabereš okoli elastike ali traku, da dobiš tisti značilen nabran del srajce. Zraven obleče kakšne šrne oprijete hlače in belo lasuljo, ki jo zapne v čop s črno sponko ali trakom. Nabran del srajce lahko izdelaš tudi za rokave podobno kot za ovratnik.

Upam, da si predstavljaš, kaj sem mislila napisati in da ti pride kaj prav.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

To, draga moja ni kostum Mozarta, to je a Martha Stewart wannabe is making a costume.....pa ni uspelo in potem je kr'neki. Deklica, ki pri 11ih želi kostum Mozarta ima izdelan okus in se je ne da preveslati s staro rdečo jakno in nekaj na elastiko in je to kao Mozart.

Gre za kompliciran kostum, ki zahteva dobro lasuljo (pa recimo, da pustne lasulje se še da dobiti in potem bi frizer znal zadevo prečesati v ustrezno frizuro) in kvalitetene materiale - volna, žamet itd. Za tak kostum se gre lepo prosit v gledališko skladišče, če kaj imajo in če kaj posodijo.

Zadeva zna uspeti pod pogojem, da hči  sodeluje pri izdelavi in iskanju oblačil, da gresta skupaj do gledališča in da vprašata pri frizerju. Bosta imeli tako kvaliteten čas prebit skupaj.

 

 

Vendelina jr.

 

Čista resnica, v gledališčih imajo marsikaj in po mojih izkušnjah se da zmeniti za izposojo, če kostuma v tistem obdobju ne rabijo ravno za kakšno predstavo. Ali pa v avto in na izlet v Salzburg, tam ga gotovo dobite .

Sandra_a

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

8. jan 2016 11:26

Sem mnenja, da se da marsikaj lepega narediti doma, idej na googlu je polno. In vem, da 11letni otrok ne bo potreboval takšne perfekcije pri izbranem kostumu kot priletna gospa, ki vsatne iz postelje na napačno nogo.

nxyz

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2016 13:37

nxyz je napisal/a:
Sem mnenja, da se da marsikaj lepega narediti doma, idej na googlu je polno. In vem, da 11letni otrok ne bo potreboval takšne perfekcije pri izbranem kostumu kot priletna gospa, ki vsatne iz postelje na napačno nogo.

nxyz

 

Ah, subjektov, ki so neizmerno prepričani, da je "dobro zato, ker je narejeno doma in z ljubeznijo, pa vseeno, če je površno in postrani in res ne gre biti perfekcionist, in vsak, ki dobi tak izdelek, mora biti itak hvaležen, da ga je dobil", se v njihovi trdni veri itak ne da omajati.

 

Vendelina jr.

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

8. jan 2016 19:27

Vendelina, globoko se ti oproščam za svoje mnenje in predlog za pustni kostum. Če imaš vsaj malo občutka za šivanje, se da doma narediti odličen pustni kostum. Kot otrok sem imela vedno doma narejen kostum, ki sva ga z mami šivali kar nekaj časa in je vedno izgledal odlično. Z bratom sva si vsako leto izmislila, kaj bi bila in potem smo krojili, šivali lepili, napenjali, slikali...in verjemi, rezultat je bil vedno prekrasen kostum, katerega sem z veseljem nosila. Kdaj smo uporabili tudi kakšno staro obleko (le za material ali pa smo uporabili kar cel kos oblačila), če je bila primerna. In ja, če se sedaj našemim, si kostum izdelam sama...prefinjenega in precizno izdelanega.

Ko sem omenila rdečo jakno, pa sem se mogoče malo narobe izrazila...mogoče bi morala reči blazer/sako/plašč. In nikakor  nisem mislila neke stare izrabljene jakne, ampak jakno, ki je punci prav, mogoče res celo žametno. V trgovinah se najde marsikaj.

Upam, da bo avtorica našla njej najugodnejšo in najprimernejšo rešitev ter da bo dekle zadovoljno s kostumom.

Lep večer želim vsem

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti