10 psrstno slepo tipkanje

simonam  

član od: 2.10.2013

sporočila: 1

tema odprta - 2. jan 2016 17:29 | ogledi: 5.639 | odgovori: 12

Pozdravjeni vsi, ki prebirate forum,

zanima me, ali ima kdo program za 10 prstno slepo tipkanje ( za slovensko tipkovnico ).

Hvala in srečno 2016!!!

 

simonam

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

2. jan 2016 21:55

O, tole me je pa spomnilo na tečaje iz naše mladosti... Spomnim se samo, da si dal prste na črke na tipkovnico še na tiste stare pisalne stroje in sicer: palci so prosti, od kazalca do mezinca pa levi začne na f, desni pa na j. In potem smo tipkali: in f in j in nič, in d in k in nič-to je presledek. In tako naprej...Lepi spomini. Kako je pa danes po novem pa žal ne vem. Je pa verjetno kaka literatura, pa internet..Pa dosti razlike verjetno ne more biti?

branka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

2. jan 2016 23:29

branka.mahnic je napisal/a:
O, tole me je pa spomnilo na tečaje iz naše mladosti... Spomnim se samo, da si dal prste na črke na tipkovnico še na tiste stare pisalne stroje in sicer: palci so prosti, od kazalca do mezinca pa levi začne na f, desni pa na j. In potem smo tipkali: in f in j in nič, in d in k in nič-to je presledek. In tako naprej...Lepi spomini. Kako je pa danes po novem pa žal ne vem. Je pa verjetno kaka literatura, pa internet..Pa dosti razlike verjetno ne more biti?

branka

Mi smo se v srednji šoli tudi na tak način učili, samo smo imeli že računalnike takrat na voljo.  

Je pa to zelo uporabna veščina, ki jo znova in znova koristim pri tipkanju.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

2. jan 2016 23:39

Mi smo imeli v srednji šoli tečaj in smo delali s programom ASDF, ki je prostokodni, mi smo si ga takrat vsi prenesli zastonj z interneta. Lahko ga poskusiš poiskati, če se še dobi na kakšni strani.

Sandra_a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. jan 2016 7:40

Cita75 je napisal/a:
poskusi na tej strani. Na levi so vaje in vse razloženo po korakih

 

http://www.typingstudy.com/sl/

Cita75

Tale programček se mi, glede na moje spominja učenja, zdi kar dober. Pride pa desetprstno slepo tipkanje pri delu z računalnikom  zelo, zelo prav. Še sploh, če imaš staro tipkovnico, kjer je pol črk že izbrisanih, si pa tako navajen nanjo, da je nočeš zamenjat

Cila

simonam  

član od: 2.10.2013

sporočila: 1

3. jan 2016 8:12

Hvala za pomoč. Asdf programa ni moč prenesti iz interneta,

Sem pa pogledala program, ki ga je napisala čita75,  in mislim,  da bo kar dobro. Sedaj pa lepo vaditi. 

 

Hvala vsem in prijeten snežni dan še naprej,  Simona.

simonam

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

3. jan 2016 13:53

ASDF je super program, ampak na novejše Windowse se ga žal ne da več prenest.

 

(p.s.: Branka, palci niso prosti, ampak so na preslednici...   )

 

Lep dan še naprej.

"You learn something new every day..."

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

3. jan 2016 17:48

Tresk, točno! So me leta ulovila, ha ha.

branka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jan 2016 7:38

Mi smo se tudi v že dobi računalnikov učili tipkati na stare dobre pisalne stroje. In f in j in f in j, to mi je ostalo v ušesih. No, in desetprstno tipkanje tudi. 

Kasneje pa je brat imel en cd s tečajem, sicer v angleščini, ampak vseeno, Mavis Beacon, za obnovitev znanja je bila zakon.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti