Steklena kuhinjska obloga da ali ne

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

3. sep 2015 11:48

Kako veš, da je steklo kaljeno? Kako to preveriti (brez da ga razbiješ)?

 

matisa

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

3. sep 2015 13:25

Tudi mi imamo kaljeno steklo čez celotno kuhinjo..v zeleni barvi...kakšno leto smo dali dol zaradi notranjih razpok..barva je začela pokati...zamenjali brez problema..in res ni variante da bi dala kaj drugega kot steklo..po vsakem kuhanju obrišem z stelexom in to je to..res fajn..cena je bila pri nas 1200€...lp

Teja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

5. sep 2015 14:05

Tudi jaz imam kaljeno steklo v kuhinji, ampak samo pri štedilniku in pomivalnem koritu, drugje pa leseno isto kot pult.  S steklom sem zadovoljna. Pošpricam ga z mešanico vode in kisa. Imam steklo z motivom in sicer pri štedilniku so kavna zrna in skodelica kave, pri koritu pa prerezana pomaranča okrog pa vodne kapljice. Nebi menjala za nič.

buča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2015 22:10

IMHO, fototapeta v kuhinji spada v kategorijo too much information. Itak spada v kategorijo too much inormation v bivalnih prostorih.

Fototapeta do neke mere ima smisel, če gre za zelo velik prostor in se potem ena stena uporabi za motiv. Ampak to funkcionira v prostorih, ki so bolj razstavnega značaja, ne pa nekje, kjer si vsak dan. Plus, dvomim, da imaš v kuhinji toliko prostora. Razen, če potrebuješ opomnik v stilu kavlja 22, kako neumno je imeti fototapeto v kuhinji in to tako, da tapeto tja postaviš.

Vendelina jr.

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

6. sep 2015 17:23

Pri nas je fototapeta čez celo steno nad umivalnikom. Čez je navadno steklo, ki je pritrjeno s silikonom in alu robom na robove stene.  imamo jo že 7 leto in je še vedno kot prvi dan. Čiščenje je enostavno. 

Mislim, da nas je takrat vse skupaj stalo cca. 70€. Željeno fotko sem poslala v lokalno tiskarno, kamor jo je šel iskat monter. 

 

 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. sep 2015 7:49

To je meni izdelal brat, za štih probo, mislim na tapeto, kaljeno steklo je dobil pri zunanjemu sodelavcu. V najemniškem stanovanju, katerega sem morala ob izselitvi izprazniti in bi morala npr. ploščice odstraniti. Steklo je bilo najbolj elegantna rešitev. Zdaj je doma na podstrešju in ga bomo porabili v letni kuhinji. Sem pa takrat bratu pustila vso svobodo pri ustvarjanju, samo osnovne napotke glede barvnih nians sem dala. Narejeno je bilo v nulo, tako da ni bilo lepljenje potrebno, samo spodaj in na stiku v kotu silikonizirano. 

Loni Makaroni

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

8. sep 2015 7:06

Uf, Loni, tumač informejšn!

Si skoraj ne upam napisati, da je lepo in da razmišljam v tej smeri.

marjja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. sep 2015 0:10

bannanna je napisal/a:

Kako vlažna krpa nese dol mastne pike od kuhanja ali peke šnicljev? 



Z razmaščevalcem in po potrebi še "špahtlom" (strgalom) za odstranjevanje vinjet morda?
Ja, po moje čistijo to enako kot se čistijo steklena vrata pečice

Mojca

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

10. sep 2015 7:35

Hvala vsem za napotke in nasvete.

Spotoma sem se angažirala in izvedela, da ima vsak kos kaljenega stekla odtisnjen žig (na robu ali na sami površini stekla na kakšnem diskretnejšem mestu).

Odločila sem se, da stekleno oblogo naročim. Prednosti so pretehtale. Zaradi izrezov za vtiče in manjše površine bo najbrž kar enobarvno v barvi kuhinjskih front (tako se mi zdi nevsiljivo, elegantno in usklajeno z ostalim pohištvom v tem prostoru). Seveda pa proti vzorčkom nimam nič... ponekod kuhinje ti najbolj polepšajo res pa je tudi da ne vedno).

 

lep dan vsem skupaj,

 

 

 

matisa

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

10. sep 2015 8:47

Matisa, če želiš enako barvo, kot kuhinjske fronte, ne boš mogla ujeti enakega odtenka niti pod razno. Mogoče bo bolje z drugo barvo.

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti