Lokacije za poroko - gostilno na gorenjskem

Rožmarinka1234  

član od: 23.8.2014

sporočila: 5

tema odprta - 5. jul 2015 14:11 | ogledi: 13.850 | odgovori: 12

Zdravo,

 

s fantom se nameravava naslednje leto poročiti in že iščeva primerno gostilno za poročno kosilo-zabavo.

 

Pogledat sva si šla že: Pod Krvavcem, Jenkovo lipo, Zaplato, Vilo Bello, Pr`Bizjak in Orla.

 

Nekako nama je bilo najbolj všeč v gostilni Pod Krvavcem, a imava premalo predvidenih povabljencev za tja. Mi2 jih imava le 40-50, tam pa pod 50 ne gredo.

 

Všeč nama je bilo tudi na Zaplati, vendar, ker nikjer na internetu nisem zasledila slik o kakšnem poročnem slavju tam..., me zanima če ima kdo kakšne izkušnje že z njimi?

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Vesela, pa bi bila tudi kakšnih novih predlogov :). Potrebujeva gostilno na gorenjskem v radiju LJ - Radovljica.

 

Že v naprej se Vam zahvaljujem za Vaše nasvete in odgovore.

 

Lp, R

Rožmarinka1234

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. jul 2015 15:07

Od teh lokacij mi je najlepša in z najboljšo ponudbo hrane in ostalega (cenovno pa najbrž najdražja) Pod Krvavcem. Mi smo imeli pri njih službeno novoletno zabavo in nas je bilo manj kot 50 a smo imeli v sobi tudi druge ljudi - mogoče iz tega stališča hočejo več kot 50 ljudi, da ste v velikem prostoru sami. Vprašaj še enkrat. Pod Jenkovo lipo po mojem ni najbolj primeren kraj za poroko, pa tudi natakarji imajo po večini počasno in še bolj počasno prestavo. Novoletni zabavi smo imeli tudi v Zaplati in pri Bizjak in po pravici povedano je bilo v obeh precej povprečno. Dokaj dobro smo bili postreženi v gostilni Vodnik v Adergasu. Na nivoju, vendar tudi cenovno nekoliko dražje, je bilo na Dvoru Jezeršek na Zgornjem Brniku.

Najbolje je, da naredita ožji izbor gostiln in gresta potem tja na poskusno kosilo in se nato odločita. Srečno in dobro odločitev.

http://www.mojalbum.com/tajda

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. jul 2015 16:13

Zelo lepo, romantično, postrežba na nivoju, lepo okolje, park za lepe fotografije je v gradu Lambergh v Dvorski vasi pri Radovljici. Slučajno sem bila tam ko so ravno pripravljali prostor za poroko in sem bila očarana.

So pa poroke, želje in proračuni hudo različni in je težko svetovati.

Lisa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. jul 2015 16:54

Jaz osebno se Vile Belle izogibam, če se le da, ker so za moje pojme čisto preveč snobovski.Kaj pa hotel Bor v Preddvoru?

Vendar, kot je predlagala Darjuška: pojdita sama na kosilo, zahtevajta več kot običajno, ne povejta, da iščeta lokacijo za poroko, in opazujta reakcije. To bo zelo dober vir informacij za naprej.

Drejček

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jul 2015 20:07

Če je lokacija nekje med Ljubljano in Radovljico, potem bi tudi Pšata še prišla v poštev: poskusita v Gostilni Janežič.

Sonja

Rožmarinka1234  

član od: 23.8.2014

sporočila: 5

6. jul 2015 23:08

Hvala za ideje.

Kaj pa: Domačija Vodnik v Adergasu. Ima katera kaj izkušenj z njimi?

 

Lp,R

 

 

Rožmarinka1234

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2015 7:24

Saj jo je darjuška že omenila. Bili pri njih, sicer samo na kosilu, nimam pripomb. Čeprav mi tudi Pod Jenkovo lipo nismo bili nikoli razočarani, tudi čez hitrost natakarjev nimam kaj za povedati, pri njih smo bili že večkrat. Ko smo bili zadnjič, so ravno imeli poroko v zgornjem nadstropju.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2015 11:50

Jaz imam o svatbah izdelano mnenje....

Mi je pa simpatična darjuškina ideja in jo je poentiral tudi drejček. Lepo si omislita sobotne obiske različnih gostiln, pojejta in bosta hitro videla, kako stvar funkcionira v praksi. Tudi je tako, da bo to neverjetno zanimiva izkušnja v decision making processu - bosta vsaj videla, kako se usklajujeta, ko je treba sprejamati odločitve.

 

Vendelina jr.

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

13. jul 2015 15:12

Tudi sama ti predlagam podobno kot že zgoraj. Poskusi in videla boš.

Pod Krvavcem bi se jaz še 1x pozanimala, saj je tam lep ambient pa tudi potrudijo se. Pri Vodnik pa naša družba ni bila zadovoljna. Lahko, da smo imeli smolo, vendar...

Pohvalijo tudi na Šmarjetni gori nad Kranjem. 

Vzemita si čas, se podajta malo naokoli in poročajta.

Želim vama obilo užitkov pa tudi Vendelinin zadnji stavek glede usklajevanja ni zanemarljiv.

limonca26

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. jul 2015 16:45

limonca26 je napisal/a:

Želim vama obilo užitkov pa tudi Vendelinin zadnji stavek glede usklajevanja ni zanemarljiv.

limonca26

 

hihi, zveni tudi tako, da "mogoče pa ohceti po vsem tem sploh ne bo več treba". Ampak ne - to je resnično dobra vaja, ki jo velja vzeti resno, sploh, ker za njo stojijo mame in tašče in tete vsaka s po desetimi okusi in mnenji (pa nimam nič proti moškemu svetu, le izkušnje so bolj take, da ocenjujejo ohcet bolj po tem, ali je bil sodček s pivom vedno na mestu).

Torej: mi je padlo na pamet, da smo enkrat padli tudi v poroko pri Lectarju v Radovljici. Po mojem ni ravno najbolj poceni, ampak gostilna je dobra in videti je bilo zelo lepo in veselo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti