Limonin biskvit ali drugo pecivo - kulinarika.net

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila:92

tema odprta - 10. maj 2015 9:59 | ogledi: 6.424 | odgovori: 6

Sončen pozdravček vsem!

Zaželela sem si limoninega biskvita, dobrega, polnega okusa. Sladko-kislo. Če imate kakšen recept v rokavu, vas prosim zanj.

Lahko ima že biskvit sam poln okus, lahko pa tudi takšnega, ki ga prelijemo s kakšnim limoninim sokom, naredimo glazuro? Kaj vem, nekaj limonasto limoninega pač.

Ali pa kakšna pita. In to takšna, ki ima okus res po limoni, ne pa da se v nadevu čuti okus rumenjakov.

Vem, da je receptov po netu ogromno, rada bi takšnega, ki je VAM najboljši.

LP, Oaza

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. maj 2015 10:06

http://www.davidlebovitz.com/2013/06/lemon-yogurt-cake-rec

To sem že delala in je bilo fino. V testo sem dala malo več limoninega soka(približno 50ml). Povrhu nisem dala te sladkorne glazure, ampak tako iz bele čokolade in kisle smetane, pa malo limone.

Vesnuska

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6942

10. maj 2015 21:11

Tale prvi mopsikin link je preverjeno odličen!

lp

cervus

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

11. maj 2015 10:02

Najlepša hvala vsem!

Včeraj sem potem naredila po receptu, ki ga je prilepila cukrpekarca1. Dodala sem več limoninega soka v preliv (tudi v biskvitno testo) ter manj sladkorja. Dobro je bilo!

Poskusila bom še ostale recepte, ta mesec bomo jedli le limonce!

Kaj pa kakšen recept za pite s piškotnim testom? Imate tudi pri teh kakšen preverjeno dober nadev?

LP, Oaza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti