Torta brez jajc

zala  

član od: 27.4.2004

sporočila: 5

tema odprta - 27. apr 2004 20:26 | ogledi: 4.700 | odgovori: 3

živjo,

sem mama dveh malih otrok in eden od njiju ima alergijo na jajce. ker pa se bliza njegov rojstni dan pa bi mu zelo rada spekla torto, vendar brez jajc! ali je to sploh izvedljivo, kajti kolikor brskam po receptih nikakor ne najdem nobenega?

hvala za odgovor,

zala brodnik

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. apr 2004 21:10

Jaz bi si pomagala z osnovo iz listnatega testa. Izrezala bi krog in obod, oboje dala skupaj in dobro prešpikala. Obod naj bo debelejši da ko boš spekla bo prišlo kot večja skodelica. Vse bi napolnila s sadjem. Zdajle se bo dobilo že prav vse in v sadje bi dala tudi svečke. To bi bila čisto drugačna torta in otroka bi bila sigurno navdušena. Sicer pa lahko napolniš skodelico tudi s kako kremo po lastni izbiri. lp Vesna Milek Recko

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

28. apr 2004 13:28

Tudi jaz imam sina alergika in mislim, da je bilo že veliko napisanega na to temo. Je pa tako, biskvit klasičen, pa brez jajc v bistvu ne moreš narediti. So pa recepti, kjer zamenjaš jajca s stepeno sladko smetano. Doma imam recept, po katerem sem jaz pripravljala torto. Pride malo bolj kot piškotno testo, a vseeno dovolj rahlo, da "spomni" na biskvit. Če želiš, ti ga jutri napišem. Imam pa tudi recept za eno varianto: bela pita- ki jo lahko oblikuješ tudi kot torto. Po okusu pride kot skutina, v resnici pa je v fili gres. Če rabiš, povej, ti jutri napišem. Sicer pa je zelo pomembno, da lepo okrasiš. Pa magari za ostale spečeš kakšno bogato rolado da ne bodo na dietni torti.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

28. apr 2004 15:06

Torta Schwarzwald Testo za dno: • 125 g moke • 10 g kakava • 1 nož. konica pecilnega • 50 g sladkorja •1 vanilin • 100 g mehkega masla Biskvitno testo: • 300 g moke tip 1700 • 30 g kakava • 1 nož. konica cimeta • 3-4 č. žličke pecilnega • 250 g sladkorja • 1 vanilin • 9 žlic rastlin. Olja • 3/8 l vode • maslo za namastitev Nadev: • 370 g odcejenih višenj • 250 ml višnjevega soka • 30 g gustina • 1l smetane • 4-5 žlic kremfixa Posip: • čokoladne mrvice Testo za dno: Suhe sestavine premešamo in potem dodamo še preostale. Dobro pregnetemo in postavimo na hladno Biskvitno testo (oblat): Iz naštetih sestavin naredimo testo. 2 tortna modela s premerom 23 cm obložimo s peki papirjem. Testo razpolovimo in ga predanemo v oba tortna modela. Pečemo ju pri 170oC 40 minut. Na isti način spečemo še testo za dno. Nadev: Višnje iz kompota odcedimo. 4 žlice soka zmešamo z gustinom. Preostanek soka za-vremo in mu pridamo mešanico gustina, pokuhamo in dodamo še višnje. Odstavimo, da se shladi. Sladko smetano stepamo ½ minute, dodamo kremfix in do konca stepemo. Na testo (dno) damo polovico višnjeve mase, nato 1/3 smetane. Obložimo s prvim oblatom in do-bro pritisnemo. Čezenj premažemo ostalo višnjevo maso in polovico smetane, ki je ostala. Prekrijemo še z drugim oblatom, nakar vso torto premažemo s smetano in okrasimo s čo-koladnimi mrvicami. Torto postavimo na hladno. Ta torta je primerna tudi za malinovo maso, pri čemer izpustimo kakav. Kremfix je zelo uporaben pri smetanovih, jogurtovih, skutinih ali sadnih nadevih, ker se krema hitreje strdi in se tudi kasneje ne utekočini. Recept sem našla na internetu, nisem pa še preverila recepta in ne vem kako izgeleda biskvitno testo brez jajc. Poskusi. Ta malmu pa vse najboljše. LP, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti