natrijev lauroil sarkozinat

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 24. jan 2015 20:10 | ogledi: 5.161 | odgovori: 5

Tako pa je v tem forumu, ker nisem vedela kam dat.

Ali mi lahko nekdo razloži, kaj je kaj je natrijev lauroil sarkozinat?

 

 

biba

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jan 2015 20:31

Ena od površinsko aktivnih snovi, ki se dodajajo recimo tekočemu milu ali šamponom. Če pa sprašuješ, kam ga dat v forumu - v zdravo prehrano že ne .

Sonja

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

24. jan 2015 21:24

Verjamem, da ne v zdravo prehrano, vendar nikakor nisem mogla opredelit foruma. Limnol, morda veš. ali je ta reč škodljiva. Bila je sestavina zobne paste, pa me zanima.

Prosim, proooooosim za odgovor, če veš

biba

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

24. jan 2015 21:53

Prestavljeno v ustreznejšo temo.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. jan 2015 9:42

Biba,

tega ne ve zanesljivo nihče (kot še za veliko drugega, kar vsak dan jemo in dajemo nase). Deluje kot detergent in kot tak se lahko veže na marsikaj in na neki način olajša, da to marsikaj prodira v kožo ali sluznico. Ampak takih snovi je neskončno, v naravi in malo-manj-naravi. Seveda lahko draži kožo in sluznico, tako kot tudi kis, sol, milo...., zato obstajajo omejitve glede koncentracije (koliko ga lahko dajo v določen produkt), ni pa njegova raba v kozmetiki prepovedana, ker njegova škodljivost ni dokazana. Nikar ne zganjaj panike, čiščenje zob prinese veliko večje koristi kot bo penilec v zobni pasti povzročil škode. Zaneljsivo kje obstaja kdo, ki je alergičen nanj - ampak očitno jih ni prav veliko, sicer bi to že ugotovili.



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 25. 2015 11:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti