Torta

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. dec 2014 11:04

Presne torte so precej težke oz. nasitne. Se strinjam z Limnol, da ob vseh omejitvah, ki jih je naštela, ostane samo še jabolčna pita.

saša

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. dec 2014 11:59

llilika je napisal/a:

Zdravo!Želela bi za tasta speči torto za rojstni dan,za 66 let.

V msilih sem imela čokoladno s sadjem,ne vem še.

Rada bi da je torta brez želatine,da ni težka krema-torta,čim manj smetane,da čokoladna glazura se bi dalo rezat,tast vse je.

Katera jajca so najbolša za peko da ne smrdi pecivo po jajcih.

Ima katera kakšen recept preizkušenj,hvala.



llilika

 

Temo je spremenil(a) llilika dne 1. dec 2014 14:59

 

Jaz pa predlagam saherco. Je cokoladna, poleg marelicne marmelade lahko ji dodas tudi sadje, nima smetane niti kaksne druge tezke kreme. Glazura se da lepo rezat (sploh ce jo delas po receptu od mamemie) in ne smrdi po jajcih.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. dec 2014 12:10

Saj ni potrebno narediti popolnoma smetanove kreme, poleg tega se npr 2 dcl smetane na enojno maso kreme za torto porazdeli po celi torti in ni tako "močna", okusna pa zelo.

Smetani se je težko izogniti, ker to daje kremasto strukturo, pri rahlosti kreme lahko pomaga tudi stepen beljak.
Zakaj pa izogib želatini?

 

Prvič pa slišim, da bi jajca v torti smrdela.

 

Lahko pa povsem drugače pristopiš k tej torti, npr:

http://kulinarika.net/recept/skutno-cokoladna-torta

 

Sem pa tudi jaz imela v mislih:

llilika je napisal/a:
Jaz pa predlagam saherco.

anka

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

2. dec 2014 12:49

Hvala vsem za ideje,recept po katerem bom delala je že sprintan. Pred časom smo kupili v trgovini Tuš jajca bela so bila,še naš maček jih ni hotel jesti(obožuje surova stepena jaca) ,palačinke ki so bile narejene iz teh jajc so smrdele po jajcih.Rok uporabe jajc je bil še 14dni  in iz Slovenije.

llilika

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

2. dec 2014 13:39

Da niso to bili zaprtki..?

Life is war against boredom~

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. dec 2014 14:11

llilika je napisal/a:

Hvala vsem za ideje,recept po katerem bom delala je že sprintan. ....

llilika

 

 ostalo nas pa itak nic ne briga

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. dec 2014 14:21

Jaz sem pri nakupu jajc zelo očutljiva od rane mladosti. Vedno sem jih dobivala sveže od babice in  še danes jih kupujem od rejcev direktno.  Pa nekako se mi zdi logično, da se shranjujo na hladnem. Toda ko vidim jajca v hipermarketih zložene na navadne police izven hladilnika pa me tovrsten nakup odvrne. 

Torej kakšno tortico si izbrala?

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

2. dec 2014 15:57

Sem izbrala recept čokoladne torte ki jo je predlagala članica kulinarike testeninca ,sporočim kako je izšlo.

llilika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. dec 2014 16:14

Trixi je napisal/a:

  Pa nekako se mi zdi logično, da se shranjujo na hladnem. Toda ko vidim jajca v hipermarketih zložene na navadne police izven hladilnika pa me tovrsten nakup odvrne.  

O tem, da je tak predpsi, ne razmišljaš? Pa, zakaj je, tudi ne? V tej smeri gredo reči, kot piše elaphus tukaj, na strani 2.

rimljanka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. dec 2014 16:17

Vidiš, pa si našla eno lahko, brez smetane, pa še sadje ima.  

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti