nadevane paprike z zeljem - kulinarika.net

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila:28

tema odprta - 1. dec 2014 9:00 | ogledi: 5.325 | odgovori: 2

letos sem vlagala paprike nadevane z zeljem......paprike sem očistila in jih nadevala z naribanim rahlo osoljenim zeljem....nakar sem jih dala v kozarce za vlaganje in zalila s hladnim kisom ( ki ga uprabljam za vlaganje...) in zaprla pokrovčeke nakar sem jih odnesla v hladno v klet kjer hranim vse ostale vložene proizvode.....nažalost so se mi paprike pokvarile: na dnu kozarcev je bila bela usedlina paprike in zelje torej vsebina pa je bila mehka: ko sem odvijala pokrovčke je vsebina kar vrela......ali ima kdo iskušnje s tem? prosim za nasvet kaj narediti da bi vsebina torej paprike in zelje v kozarcih ostali čvrsti.......

ejdl

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 13913

1. dec 2014 9:52

Lepo pozdravljena, tega recepta sicer ne poznam, definitivno pa se je vsebina kozarca pokvarila, ker si zalila z mrzlim kisom in ne pasterizirala.  Jaz vse shranke pasteriziram in se mi ne pokvari nič. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

1. dec 2014 15:51

Tudi jaz sem delala tako papriko pa je v redu ker sem uporabila močnejšo koncentracijo kisa.

Engie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Ossi
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti