Ker se cenimo: resnica o kozmetiki

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 12. nov 2014 6:39 | ogledi: 4.119 | odgovori: 2

Včeraj  sem na prvem programu zvečer z zanimanjem pogledala:

 

Ker se ne cenite! Resnica o kozmetičnih izdelkih, francoska dokumentarna oddaja

Izobraževalno-dokumentarna oddaja: Kancerogeni dezodoranti, šminke, ki vsebujejo svinec ... Upravičeno se sprašujemo, kaj vsebujejo kozmetični izdelki za vsakodnevno uporabo.  Sanitarni predpisi o tem, kaj lahko vsebujejo lepotni  izdelki, so še zelo nedodelani.  Nerazgradljivi izdelki petrokemične industrije in tvegane vivisekcije v kozmetične namene so nevarni za okolje, biološko raznovrstnost in naše zdravje.

Ste gledali?

 

Ni moj namen prepričavati prepričane še manj polemizirati, menim le da je dobro čimveč vedeti o tem. Zaradi nas in  zakaj ne, tudi zaradi denarja.

 Za začetek  in da ne bomo govorili  le o laseh in modi.

 

 http://www.planet-lepote.com/resnica-o-kozmetik

 

 

 

  

 

 



murnik

 

Temo je spremenil(a) kozamurnik dne 12. nov 2014 6:46

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

12. nov 2014 9:06

No, sicer niso odkrili nekaj novega. To vemo že dalj časa. Kozmetika je pač polna kemije in takšnih ib drugačnih packarij. Znano je tudi, da je lepa koža odvisna od dosti spanca, prehrane, vode,... Pravijo, da naj ne bi dali na kožo ničesar, kar ne bi tudi pojedli.

No, sama se sicer vsako jutro naličim za v službo, kadar pa sem doma pa furam kar natur luk ;)

Je pa res, da je katastrofa kaj se dogaja, predvsem v prehrambeni industriji.

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

12. nov 2014 9:23

No, sicer niso odkrili nekaj novega. To vemo že dalj časa. Kozmetika je pač polna kemije in takšnih ib drugačnih packarij. Znano je tudi, da je lepa koža odvisna od dosti spanca, prehrane, vode,... Pravijo, da naj ne bi dali na kožo ničesar, kar ne bi tudi pojedli.

No, sama se sicer vsako jutro naličim za v službo, kadar pa sem doma pa furam kar natur luk ;)

Je pa res, da je katastrofa kaj se dogaja, predvsem v prehrambeni industriji.

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti