Potica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2004 12:52

Jaz jo dam v ta najbolj običajen pravokotni pekač, tisti z višjim robom, mislim, da je istih mer kot tvoj. Moko pa uporabljam največkrat gladko, včasih pa dodam ostro. Loni Recepti za nadeve pa sledijo zvečer, ko bom imela papirje pred sabo. Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 09. apr 2004 12:55:12

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

9. apr 2004 13:02

Jaz sem zadnjic kupila pekac oz. model prav za potico in ko sem delala potico iz 500 g moke je bilo to zelo preveč. Potica je bila ogromna in sem jo komaj stlacila v model. Nevem kako to saj se mi 500 g ne zdi tako zelo veliko za en model?!?!??!??! Drugace je bila zelo dobra in prav sladka, nadevana in pecena. Vzhajala sem jo prvic okrog 1 h in potem, ko sem jo nadevala se kaksnih 30 minut. Lp , NinaPina

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

9. apr 2004 16:54

Dragička, prosim za nadev iz kokosa, ker sem danes pomislila na njega, ko sem delala makovo potico in mi je malo zmanjkalo maka in sem kar odrezala testo in naredila kito.(Ne vem, mogoče je celo v bazi???? )Pa je bilo tudi v redu. Sem pa testo, ko sem ga zgnetla, dala vzhajat za 45 min in potem, ko sem jo nadevala še približno za pol ure.Nekje sem prebrala, da mora prvič vzhajat za dvakratno količino, drugič pa za pol. LP Rmeli Ops, mislila sem recept za nadev. Sporočilo je spremenil(a) Rmeli dne 09. apr 2004 20:39:58

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2004 18:35

Rožičev nadev s suhimi figami iz knjige Potice avtorja Andreja Goljata 30 dag rožičeve moke, 30 dag suhih fig, namočenih v maraskinu, 10 dag sladkorja, 10 dag masla, 1 dl jabolčnega pireja, 2 jajci, 5 dag piškotnih drobtin, limonina lupina Na maslu in sladkorju prepražimo rožičevo moko (sladkor ne sme karamelizirati) zalijemo z jabolčnim pirejem, primešamo na kocke narezane in v maraskinu marinirane suhe fige, jajci ter limonino lupino. Pripravljen nadev namažemo po razvaljanem testu. Namazan nadev potresemo s piškotnimi drobtinami. Temperatura nadeva naj bo enaka temperaturi testa. Tesno zavijemo. Položimo v pripravljen model ali pekač, prebodemo in vzhajamo. Pred peko na tanko premažemo z zmesjo mleka in jajc. Pazimo, da ne zapolnimo luknjic, ki smo jih naredili pri prebadanju. ...Čas pečenja: 50 minut, temp.: 190°C, (vent.) 175°C, (plin) 2-3 stopnje. Moja pripomba; za jabolčni pire naredimo čežano, pa je. Jaz bom tole delala jutri, uporabila bom pa rženo testo, bomo videli, kaj bo ratalo. Reca! Za nadeve iz suhih hrušk pa moram reči, da jih je preveč, pa ne vem, katerega bi rada. Ima dva različna s suhimi hruškami in bučnimi peškami, pa z orehi in suhimi hruškami, mešanim suhim sadjem, od vseh se mi zdi pa najbolj zanimiv tisti s proseno kašo in suhimi hruškami. Reci, katerega bi rada, pa se bom potrudila mojstra Goljata kar najhitreje citirati. Čau, Loni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. apr 2004 19:25

Skoraj bi najraje tistega s suhim sadjem. Samo da imam osnovo potem bom že nekako experimenterala. Pa hvala in lepe praznike vsem. lp Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. apr 2004 7:53

Nadev iz suhega sadja (avtor A. Goljat) 40 dag suhega sadja narežemo in namočimo za dve uri v 1 dl ruma. Da tekočina prekrije sadje, dodamo še malo vode. Odvečno tekočino odlijemo. Sadju primešamo arome in dišave (kandirano limonino in pomarančno lupino ali arancine, mleti cimet), 10 dag sladkorja, porazdelimo po testu, potresemo z 10 dag mletih mandjev in 10 dag sesekljanih orehov. Tesno zavijemo... Sem pa videla v Kuharici sestre Vendeline recept za nadev iz suhih hrušk. Jaz sem rožičevo naredila in moram reči, da mi je uspela ena a, pa tudi rženo testo se je obneslo, kot da bi človek ugriznil v malo večji piškot. Danes sem si prinesla še zadnji krajček za k jutranji kavi. Loni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8713

13. apr 2004 9:35

V soboto je bil »potični dan«. Že od ranega dopoldneva sem pekla potice: makova, orehova, kokosova. Bile so krasne, škoda, da nisem imel digitalni fotoaparat, da bi poslikala. Včeraj sem pa sama sebi rekla, nikoli več ne pečem potice, osredotočila se bom samo na »Potico z biskvitom« (v bazi je, mislim da, »potratna potica«). Ta gre kot »za med« in ne z orehi ampak z lešniki. Vsi prisotni za mizo smo neki z želočnimi..., žolčnimi motnjami, tako da so nam samo oči jedle. Vsakemu je bilo težko po poticah, mene zgaga še danes peče. Nič, se bomo pač tej dobroti odrekli. Pozdravček!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. apr 2004 9:41

Loni najlepša hvala za recept. Bom kar hitro ukrepala. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti