Testo za peko velikonočnih figur

pepica  

član od: 7.4.2004

sporočila: 1

tema odprta - 7. apr 2004 14:56 | ogledi: 2.779 | odgovori: 3

Želela bi zvedeti recept in postopek za izdelavo testa, ki se uporablja za velikonočne figure (menihi, kokoške...) Hvala

pepca dergy

Temo je spremenil(a) pepica dne 07. apr 2004 14:57:25

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. apr 2004 20:03

1/2 kg moke 3 dag kvasa 3 jajca 5 dag masla 6 dag sladkorja 1,5 dcl mleka rum vanilij sladkor sol Iz sestavin zgnetemo testo, ki ga pustimo vzhajat. Vzhajanega zvrnemo na delavno površino in ga razvaljamo na debelino pol prsta. Izrežemo račke, zajške, kokoške in ponovno vzhajamo 20 min. Zložimo jih na namaščen pekač, pomažemo s stepenim jajcem in spečemo. Dekoriramo jih z dekorirno maso jajčnega beljaka, sladkorja in malo limoninega soka. Maso lahko obarvamo z jedilnimi barvami in uporabimo malo domišljije. Moja hči se vsako leto igra s takimi stvarmi in ji vedno zelo dobro uspe. Dela pa tudi iz medenega testa ( miklavže ) in super uspe. lp Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. apr 2004 22:04

Reca, kakšno pa je to medeno testo za miklavže? Predvsem me zanima to, če je spečen medeni miklavž potem mehek ali trd? LP Zala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. apr 2004 9:44

32,5 dag medu 12,5 margarine 20 dag mletega sladkorja 42,5 moke 1 pecilni 30 dag mletih lešnikov 1 jajce 1 rumenjak Začimbe: cimet, klinčki, kardamom Beli led: mleti sladkor, jajčni beljak, limonin sok Med, margarino in sladkor mešamo in segrevamo, da se sladkor raztopi. Moko, pecilni in začimbe presejemo, vmešamo lešnike, jajce, rumenjak ter dodamo medeno maso. Vse dobro pregnetemo in pustimo počivat čez noč. Drugi dan zvrnemo na delavno površino razvaljamo in razrežemo figure. Pečene in ohlajene okrasimo z beljakovim ledom, kateremu po želji dodamo jedilno barvo. Miklavži so pać medenjaki in so temu primerno trdi. Mi jih delamo in talamo okrog. Lahko jih tudi ješ saj so zelo okusni medenjaki. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti