Oodpoved, bolniška in napačni podatki

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 1. sep 2014 21:47 | ogledi: 5.551 | odgovori: 10

pred dobro uro sem dobila obisk detektiva - vročevalca pošte (mislila sem, da je kontrola bolniške) in z njim vred odpoved DR iz poslovnih razlogov.

Nad odpovedjo niti nisem bila presenečena, bolj me je presenetilo to, da je na odpovedi napisan pravilno samo moj naslov, naprej pa so vsi podatki od druge osebe, ki je še dobila odpoved.

KAJ NAJ SEDAJ STORIM?

  • Trenutno sem na bolniški,ki še traja 14 dni, odpoved se pa glasi s 30.08.2014
  • podatki na odpovedi niso  pravi
  • sem pa v sindikatu

Za vse nasvete vam bom zelo hvaležna, lp

anitram1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. sep 2014 22:13

Obrni se na sindikat. Veliko sreče!

 

naor

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

1. sep 2014 22:18

Ali pa na odvetnika, ki se ukvarja z delovnim pravom.

Čarli08

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. sep 2014 22:24

In to takoj jutri zjutraj. Najprej na sindikat, kjer Ti bodo znali svetovati, kako naprej, ima pa sindikat tudi svoje odvetnike, ki znajo in tudi ukrepajo v takih primerih.

Srečno,

Drejček

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. sep 2014 8:46

Na oko bi rekla, da sklep ni sklepčen. Na sklep se je potrebno pritožiti v roku.

Če na poštni pošiljki niso napisani pravilni podatkI: Priimek in ime, naslov, potem take pošiljke NIKOLI IN NIKOLI ne prevzamite, pravzaprav je niti ne smete.

F r i n a

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

2. sep 2014 9:39

frina je napisal/a:

Na oko bi rekla, da sklep ni sklepčen. Na sklep se je potrebno pritožiti v roku.

Če na poštni pošiljki niso napisani pravilni podatkI: Priimek in ime, naslov, potem take pošiljke NIKOLI IN NIKOLI ne prevzamite, pravzaprav je niti ne smete.



F r i n a

 

pozdravljena,

 

naj povem, da so mi pošiljko dostavili osebno, na koverti je bil pravi naslov, v sami odpovedi, pa je najprej naveden moj naslov (anitram1), zakon ---, potem pa delavki Frini, ...

anitram1

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

2. sep 2014 9:46

imam pa še eno vprašanje, koliko mi sploh pripada na zavodu, skupaj imam 31 let delovne dobe, dvakrat sem bila že na zavodu, enkrat 12 mesecev, enkrat 12 dni, ali se mi šteje teh 31 let ali samo neprekinjena zadnja zaposlitev (6let).

ko ima hudič mlade, mi še računalnik ne dela, zato prosim, če katera ve, če mi napiše.

 

hvala in lp,

anitram1

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. sep 2014 11:12

V plus se ti šteje vsa delovna doba, od začetka do konca, v minus pa že vsa prijavljena doba, se pravi 12 mesecev in 12dni. Razliko od tega dobrega leta boš lahko pokoristila kot prejemanje nadomestila, koliko pa je to pri toliko delovne dobe, pa ne vem, ker je imam 5x manj. Vprašaj svetovalko na zavodu.

Drejček

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

3. sep 2014 13:21

Mojemu možu je svetovalka rekla, da se šteje pravica od zadnje prijave na zavodu za zaposlovanje in ne zadnja delovna doba pri delodajalcu. Je tudi frišno brezposlen.

mlg

MEGANE  

član od: 2.6.2009

sporočila: 12

3. sep 2014 14:20

Pripadalo naj bi 19 mesecev, če še nisi stara 55 let. Svetovalci na zavodu pa povedo zelo malo ali skoraj nič. Ali ne vedo ali pa ne smejo. Ne vem zakaj jih sploh plačujemo?? lp

 

MEGANE

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

3. sep 2014 16:24

5. Trajanje upravičenosti do denarnega nadomestila
Odvisno je od tega, koliko časa je bil vlagatelj zavarovan za primer brezposelnosti, in sicer:
 2 meseca za zavarovanca, ki je mlajši od 30 let in je bil pred nastankom brezposelnosti
zavarovan najmanj 6 mesecev v zadnjih 24 mesecih,
 3 mesece za zavarovanje od 9 mesecev do 5 let,
 6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
 9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let,
 12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
 19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let,
 25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.
Kdor je pravico do denarnega nadomestila že izkoristil in jo ponovno uveljavlja, se mu zavarovalna
doba, od katere je bila pravica do denarnega nadomestila že odmerjena in zavarovalna doba na
podlagi prejemanja denarnega nadomestila, ne všteva v zavarovalno dobo za odmero pravice do
denarnega nadomestila.
Zavarovancu, ki je starejši od 57 let ali ima najmanj 35 let zavarovanja, se pri ponovnem uveljavljanju
pravice do denarnega nadomestila v zavarovalno dobo za odmero pravice do denarnega nadomestila
všteva ves čas, ko je bil zavarovan, vključno s časom prejemanja denarnega nadomestila.
Zavarovanec, ki zaradi mirovanja pravice do denarnega nadomestila ni v celoti izkoristil, ima po
prenehanju razlogov za mirovanje pravico uveljavljati preostali, še neizkoriščeni del denarnega

 

 

http://www.ess.gov.si/_files/1932/denarno_nadomesti

LeINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti