Moj vrt

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 28. avg 2014 13:09 | ogledi: 9.588 | odgovori: 1

Ne vem kako je s cuketami letos pri vas, pri nas jih sploh ne utegnemo pobirat in nam zrastejo pošasti, težke več kil.

Prve sem kar zmetala na kompost, potem sem pa eno, štirikilsko iz radovednosti prerezala, olupila in odstranila semena.

Meso ni bilo nič leseno, tudi vodeno ne, nekaj sem ga naribala za polpete, nekaj za cvrtje skupaj s krompirjen, drugo pa uporabljam v mineštrah, šugih za pašto in sploh tako, kot normalne cukete.

Letos nisem svoje njive (cca velikosti malo večje odeje) niti enkrat zalila, niti oplela, pa ji očitno ni nič škodilo. Kadar kaj rabim za kuhinjo, grem pač pobrat, melancan, tako belih kot rožnatih in plavih je seveda zame čisto preveč in jih poberejo sosedje, prijatelji in naša nevesta, paprik je ravno prav, cukete so pa itak černobilske in jih hodijo v glavnem fotografirat. Sprocesirane seveda pojedo.

S pomidori je pa letos takole - seveda ne uživajo v plevelasti džungli, tudi polistnikov se nisem niti enkrat pritaknila in verjetno somi  zato vsa volovska srca in podobjni, večji sadeži letos odpovedali sodelovanje.

Ta mali pomidorčini pa zorijo, da je veselje, jih hodim pobirat kot jagode v gozd.

Letos imam po dveh letih  spet "njivo", dolgo časa sem bila mnenja, da je takšna samoobskrba nesmiselna in dražja kot kupovanje pridelkov na lokalnem trgu.

Seveda to ni res.

 

 



nola

Ta svoj zapis sem namenila v rubriko Moj vrt, pa mi očitno ni uspelo. Prosim moderatorko za pomoč in premik prispevka v ustrezno rubriko

Temo je spremenil(a) nola dne 28. avg 2014 13:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti