Nega usnjenega počvalnika

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 22. jul 2014 14:42 | ogledi: 2.478 | odgovori: 2

Vprašanje bi bilo bolj za kakšno prodajalno sedežnih garnitur, ampak kaj ko ti ponudijo samo tisto kar imajo za prodat. No ja saj itak nimajo pojma o negi usnja.

Imam nekaj let star svetlo rjav usnjen počivalnik, ki bi ga rad namazal da bo bolj obstojen. Umazan pa ni. Dvakrat sem ga namazal z niveo ampak mi je smrdelo.

Zanima me s čim so negovali usnje v starih časih, ko še ni bilo teh trgovinskih krem.

 

( P.S.: Če je za kožo dobro arganovo olje in jo koža tudi hitro vpija, potem bi bilo to olje mogoče dobro tudi za usnje? )

vegetar

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

22. jul 2014 17:35

vegetar je napisal/a:
Zanima me s čim so negovali usnje v starih časih, ko še ni bilo teh trgovinskih krem.

Z ricinusovim oljem, vazelinom, kavno usedlino, kremo za čevlje...

Nikita

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

22. jul 2014 18:38

Olja pustijo na svetlem sledi in lise. Vosek je boljši. Jaz za vse bolj občutljivo uporabljam kar kupljeno kremo (Renapur), za neobčutljivo pa vse sorte-tudi ognjičevo mazilo al pa domačo mast....

 

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti