nega usnjenega počvalnika - kulinarika.net

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila:141

tema odprta - 22. jul 2014 14:42 | ogledi: 2.371 | odgovori: 2

Vprašanje bi bilo bolj za kakšno prodajalno sedežnih garnitur, ampak kaj ko ti ponudijo samo tisto kar imajo za prodat. No ja saj itak nimajo pojma o negi usnja.

Imam nekaj let star svetlo rjav usnjen počivalnik, ki bi ga rad namazal da bo bolj obstojen. Umazan pa ni. Dvakrat sem ga namazal z niveo ampak mi je smrdelo.

Zanima me s čim so negovali usnje v starih časih, ko še ni bilo teh trgovinskih krem.

( P.S.: Če je za kožo dobro arganovo olje in jo koža tudi hitro vpija, potem bi bilo to olje mogoče dobro tudi za usnje? )

vegetar

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 259

22. jul 2014 17:35

vegetar je napisal/a:
Zanima me s čim so negovali usnje v starih časih, ko še ni bilo teh trgovinskih krem.

Z ricinusovim oljem, vazelinom, kavno usedlino, kremo za čevlje...

Nikita

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

22. jul 2014 18:38

Olja pustijo na svetlem sledi in lise. Vosek je boljši. Jaz za vse bolj občutljivo uporabljam kar kupljeno kremo (Renapur), za neobčutljivo pa vse sorte-tudi ognjičevo mazilo al pa domačo mast....

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?eta
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti