Zlaganje napenjalnih rjuh

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

tema odprta - 13. jul 2014 19:44 | ogledi: 14.999 | odgovori: 17

Kako zlagate napenjalne rjuhe? Meni se zdi, da bolj se trudim jo zložiti, hujše je. In če ni ravno iz jerseya, je posledično zmečkana, da joj. 

Sweetness Bakery

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 19:48

Zmečkana? Saj, ko jo napneš na posteljo, se poravna, ne? Sicer pa - jaz imam pri tem zlaganju rjuh vedno nekoga zraven - robove kotov poravnam, zložim ob dolgo stranico, da dobim normalen pravokotnik, potem pa samo še zložim - in je tip-top.

lp

cervus

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

13. jul 2014 19:50

jaz rjuhe samo zložim na velikost A4 formata (postelja je velika 2x2 m). Glede zmečkanosti se ne sekiram, ker se na postelji vedno poravna in se ne vidi, daje bila zmečkana. Mislim, da ti nisem kaj veliko pomagala. Rjuh tudi ne likam - operem, posušim v sušilcu, zložim in dam v omaro. Uporabljam pa že precej časa rjuhe Donna Bella - kupljene v Lectusu.

http://www.mojalbum.com/tajda

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. jul 2014 19:52

Poglej na internetu -" Kako se zloži jogi rjuha", mogoče ti bo kaj pomagalo. Imaš kar nekaj videov na to temo.

LP

kača

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jul 2014 19:59

 poznano ja.  Najprej dam rjuho na pol, poravnam vogale in zataknem nasprotna dva enega v drugega, tako da sta enako obrnjena oz. en v drugem, spet razpolovim, se pravi da imam zdaj rjuho zlozeno na cetrtinko in so  vsi stirje vogali so zlozeni en v drugem, potem pa samo se dvakrat prepognem in je.

takole: http://www.vanillajoy.com/how-to-fold-a-fitted-sheet.ht

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2014 20:38

Podobno kot rebecca, le da je pri meni bolj enostavno: rjuho raztegnem, kolikor lahko,  in desni vogal namestim v levega, potem se tisti rob itak zapogne sam od sebe, nastane kvadrat ali pravokotnik in ga samo zlagam na pol do željene velikosti.

mamamia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

13. jul 2014 20:52

Rebecca, hvala za link, čeprav ne morem napisati, da se mi zdi preprosto. Malo me medejo ti vogali :))) najprej noter, potem pa nekam gor in se izgubim. Ampak vaja dela mojstra. Zdaj vsaj vem, da obstaja rešitev. 

 Hvala, vsem! 

 



Sweetness Bakery



Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 13. 2014 20:53

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2014 20:56

aaaa to pa tudi jaz sovražim!!!! saj je res, da se na postelji izravna, samo toooliko placa zavzame v omari. veliko več kot navadna lepo zložena platnena rjuha. Sicer jaz ne uproabljam jersey rjuh, ampak platnene z elastiko in se jih še zmučkat ne da na malo prostornino.

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

13. jul 2014 21:10

Jaz imam bombažne, in že ko jih iz sušilca jemljem, me misel na zlaganje matra. Saj rjuho po parih dneh itak z možem že speglava, ampak me jezi, da ko postelješ svežo posteljo, da ne zgleda ravno urejeno, romantično. Ne, likat je pa ne mislim. :D

Sweetness Bakery

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

13. jul 2014 21:16

Prav tako, kot je na linku in obrazlagi mamamie, zlagam tudi jaz. Po tolikih izkušnjah se mi zdi "mala malca".

 

Pozdravček!

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

14. jul 2014 5:15

Ja, res je to eno izmed bolj zoprnih del pri likanju (če pomislim, da mi likanje ni ravno všeč, po drugi strani pa ne maram zmečkanih stvari). Poleti ponavadi rjuhe operem, posušim in dam takoj ponovno na posteljo - tako ubijem kar dve muhi na en mah - nič ali minimalno likanja vzglavnikov in vrhnje rjuhe, spodnjo rjuho pa sploh ni treba zlikati, postelja pa se medtem lepo prezrači.

Še bolj zoprno pa je zlaganje tistih naprenjalnih rjuh, ki imajo elastiko okrog in okrog - za te pa sploh ne vem, kako bi se jih lotila. Hvala bogu imam dve zimski za dvojno posteljo frotirasti (teh sploh ne likam in jih nekako zložim v eno tako blazino) in eno enojno (kupljeno pri sosedu v akciji za točke in je od Dormea - se tudi ne zguba preveč).

Sicer pa rjuhe zložim podobno kot moje predhodnice - včasih mi uspe bolj, drugič manj, ponavadi pazim kako dam rjuho sušit in potem kako jo poberem z vrvi, saj se že tu lahko naredi vsaj pol dela (če se je po sili razmer morala posušiti v sušilcu je drama večja), se pa ne sekiram, če ni zlikana ravno za 5, saj se zravna, ko jo nategnem na postelji, pa je. Priznam, da mi nikoli še na kraj pameti ni prišlo, da bi o tem povprašala strička Googla in me je video resnično presenetil in bom drugič poskusila narediti to po teh navodilih.

Lep dan

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti