Surovi beljaki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. maj 2014 13:29

Res je, ni treba meriti temperature, ker vrela voda je vrela voda, pri kuhinjskem tlaku ne more imeti več ali manj kot 100oC. Tak je pač ta naš svet (razen, če greš visoko v hribe; tam bo pa vrela pri malo nižji temperaturi, ampak nepraktično je štedilnik in drva vleči na Triglav).

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. maj 2014 21:41

Miribon, to da se je sladkor stopil pa res ne pomeni, da je temperatura dovolj visoka! Saj se vendar stopi tudi če dovolj dolgo samo mešamo na sobni temperaturi.

Vesnuska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. maj 2014 21:54

No, sladkor se v vodi stopi (če ne gre za količine sladkorja, ki se v vodi ne morejo več raztapljati, ker je raztopina že nasičena) tudi brez mešanja, le malo kasneje, res pa višja tempeatura in mešanje proces pospešita.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2014 8:19

Beljaki/sneg  v čokoladni kremi, ki da kaj nase, nimajo kaj iskati. Tja sodi smetana.

Drugače je pa tako, da bi bilo nazarensko zanimivo soočiti ljudi, ki na topicih ne marajo surovih rumnejakov in beljavkov na eni strani in ljudi, ki  so že napisali, da imajo radi majoneze, francoske solate, tiramisu...... Me prav zanima, kaj bi se našlo v presečni množici, ker prazna zanesljivo ne bi bila.

 

 

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. maj 2014 15:36

Po mojem bi se tam znašli tisti, ki vztrajno kuhanjo rumenjake za kremo za "tiramisu po moje" in domači sladoled  pa  kupujejo majonezo, ker je ta kao bolj varna.

Rada verjamem, da to z razlogom počnejo tisti redki, ki so že kdaj dali skozi kako pošteno zastrupitev s salmonelo. Sama sicer tega ne počnem, sem pa bila že skoraj na tem, ko sem enkrat od blizu videla človeka, iz katerega je v zelo kratkem času na vseh koncih izteklo par litrov vseh vrst tekočin, ker je jedel  od znotraj še malce krvava ocvrta  bedrca.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. maj 2014 15:50

Za tiramisu rumenjake že od nekdaj toplotno obdelam, za tatarca kupim pasterizirana jajca, je pa res, da so ena mojih najljubših jedi poširana jajca, beljak mora biti kar precej trd in pa seveda blejske rezine. Za slednje ne vem, koliko se toplotno obdelajo, ko dodam sneg beljakov topli kremi.  

Majonezo sem delala v zadnjem času samo 1x, nisem imela Thomy pri roki, prav tako iz pasteriziranih jajc.  Imela sem pa prijatelja, ki je bil 2 ali tri dni v komi, ker je imel tako hudo zastrupitev s salmonelo. Kolikor je meni znano, so majoneze pasterizirane, lahko se seveda motim. NImam nobene doma, da bi preverila. Če ne bi bila pasterizirana, bi zagotovo pisalo na deklaraciji, da jo je nevarno uživat. 

 

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

13. maj 2014 16:44

Vendelina jr. vsak pravi čokoladni mousse vsebuje beljake. Lahko vsebuje tudi smetano, vendar je to po želji oz. odvisno od recepta.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti