Zahvala staršev župniku ob prvem sv.obhajilu

srccek  

član od: 27.4.2014

sporočila: 10

tema odprta - 27. apr 2014 19:51 | ogledi: 14.167 | odgovori: 11

Letos naš prvorojenec obhaja prvo sveto obhajilo in mene je doletela čast, da preberem zahvalo staršev za gospoda župnika.

Kdor ima kakšno idejo ali kakšno lepo misel, ki bi jo lahko izrekla, prosim, če jo lahko napiše.

Vse zahvale, ki so jih izrekli starši v preteklih letih so si zelo podobne in rada bi povedala nekaj drugačnega.

Prosim za vašo pomoč.

srccek

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. apr 2014 20:02

Glede na to, da so si zahvale v prejšnjih letih podobne, kar je znak, da so verjetno vsi uporabili neke od drugod pobrane "lepe misli", bi bilo vsekakor na mestu, da se z ostalimi starši skupaj vsedete, si zmenjate izkušnje, ki jih imate z vašim župnikom in zapišete tisto, kar je VAM veliko pomenilo.
Skratka - sestavite osebno zahvalao, ki bo namenjena točno temu župniku in ne nekaj splošnega, iz knjig ali interneta pobranega.

Tako bo vaša zahvala "drugačna" in "posebna", saj bo res vaša!
Zapišite kaj njegovo delo pomeni VAM in vašim otrokom, kako ga doživljate in kako ste zadovoljni. Preprosto, ni treba nič komplicirat in nekih splošnih floskul in "lepih verzov" v celofan zavijat. Naj bo iskreno in od srca, pa bo najbolj prav

Mojca

srccek  

član od: 27.4.2014

sporočila: 10

27. apr 2014 20:22

Žal sem tukaj prepuščena sama sebi in moram sama sestavit.

srccek

srccek  

član od: 27.4.2014

sporočila: 10

27. apr 2014 20:59

Žal sem tukaj prepuščena sama sebi in moram sama sestavit.

srccek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. apr 2014 21:13

Ne vem sicer, zakaj se je treba župniku zahvalit, ampak če je taka navada, prisluhni nasvetu mameF. Iskreno se mu zahvali s svojimi besedami, četudi je to le nekaj stavkov. Zakaj bi kopirala druge, ko pa si lahko originalna?

Iz srca mu povej, zakaj ste mu hvaležni in pika.  Saj ne rabiš imet desetminutnega govora.  Besedila ti ne znam sestavit, ker o teh rečeh - obhajila, birme in podobno - nimam pojma.

mamamia

srccek  

član od: 27.4.2014

sporočila: 10

27. apr 2014 21:22

Žal sem tukaj prepuščena sama sebi in moram sama sestavit.

srccek

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. apr 2014 22:20

Ker si prepuščena sama sebi, tudi sama sestavi in sicer tako kot čutiš. Praviš, da je vsako leto skoraj enako, to pa zato, ker prepisujejo drug od drugega. Če hočeš drugače, pomisli, kaj ti je bilo všeč, ko je tvoj otrok hodil k verouku, pomisli, kaj ti je bilo všeč pri župniku samemu, to zapiši in verjemi iskrena zahvala bo tu. Sama nimam takih izkušenj, vem pa da kadar bi rada nekaj super, ni to to, če ne pride iz srca. Saj ni treba visokoletečih misli in besed. Danes že ves čas poslušamo poročila iz Vatikana, pa sem se spomnila, kako je novoizvoljeni papež Frančišek osvojil cel svet s preprostim nagovorom, ko je pozdravil vernike rekoč: "Dober večer, bratje in sestre!"

 

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. apr 2014 5:34

srccek je napisal/a:

 in mene je doletela čast,

srccek

Če človek nima ideje, se je treba takih časti na vso moč otepat. 

Na vsak način pa zahvalo napiši sama v smislu, kot ti  je svetovala naor. Lahko samo v 3 stavkih pa bo gotovo drugačna od dosedanjih. Moraš pa zato seveda imeti dovolj samozavesti in ne premišljati zraven: "Kaj bodo pa ljudje rekli?" . Upoštevaj tudi, da ni nič bolj dolgočasnega, kot dolgovezni šablonski govori, pri katerih vsi komaj čakajo, da jih bo konec.

Cila

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

28. apr 2014 8:39

Tudi sama sem že bila v tej vlogi in nisem nič prepisovala, ker mi to ni všeč,

ni enostavno, ampak jaz naredim tako:

se usedeš v miru, razmisliš, si predstavljaš župnika, njegovo delo, priprava otrok na obhajilo in napišeš nekaj iskrenih stavkov samo njemu namenjenih, ne pa ene klišeje, ki jih vsi ponavljajo in itak nič ne pomenijo.

tabu

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

28. apr 2014 11:08

Če moraš sama sestaviti, potem sestavi sama, ne pa da druge fehtaš, naj ti povejo, za kaj se naj zahvališ. Če ne znaš, potem povej ostalim staršem, naj oni sestavijo.

čokobananca

kozamurnik

sporočila: 2311

28. apr 2014 16:16

čokobananca, s tem  neprijaznim odgovorm si ji pa res pomagala.

 Vljudno je prosila za pomoč;  to ni fehtanje!

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti