Jasminova troblja - vzpenjalka

zlati  

član od: 10.12.2011

sporočila: 7

tema odprta - 23. apr 2014 17:09 | ogledi: 7.508 | odgovori: 4

Pozdravljeni

 

Prosim če ima kdo za odstopit sadiko Jasminove troblje- roža je vzpenjalka.

 Cveti oranžno ali rdečo. Imela bi obe barvi.

 

Hvala

 



zlati

Temo je spremenil(a) zlati dne 23. apr 2014 19:57

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

23. apr 2014 20:09

Zlati,

imela sem jasminovo trobo, vendar sem jo uničila in to še zadnjo, pred kratkim. Bila je lepa, vendar mi je delala preveč nesnage, mašila mi je kanal in to s svojimi cvetovi, ki radi padajo na tla.

Največji problem pri njej je, da je preveč agresivna. Povsod po travi so mi rastli poganjki.

Morda ti bo moj nasvet lahko koristil.

 

LP  Migla

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. apr 2014 23:24

Migla,

mi lahko prosim poveš, kako si jo uspela uničiti? Jaz se borim z njo že desetletja pa je ne morem in ne morem izkoreniniti. Ko se zdi, da sem končno uspela, se pojavijo poganjki tudi več kot deset metrov daleč od matične rastline.

Zlati, nimam sicer sadike, če imaš pa čas, voljo in pogum si lahko prideš izkopat poganjkov kolikor si jih želiš. Primejo se vsi, znebiš se jih pa nikoli več. Res je lepa rastlina, morda jo je varno zasaditi v lonec ali čeber, saj očitno ne rabi dosti zemlje in ji je tudi čisto vseeno ali je suša ali moča. Moja cveti obilno in oranžno.

nola

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

24. apr 2014 15:34

Nola, znebila sem se je z redno kosnjo. Enako se mi dogaja z glicinijo. Imam dve, ovite na stebrih ob hisi. Poganjkov kolikor hoces.

Migla

 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. apr 2014 18:27

Saj tudi jaz redno kosim tam kjer je trava. Ampak ta zmaj pokuka ven na najbolj neverjetnih mestih - danes sem opazila nove poganjke med tlakovci. Pred leti sem imela tudi glicinijo, ampak ni bila niti slučajno tako agresivna. nekaj časa nazaj je kar presahnila, zdaj pa že dve leti spet poganja.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti