Bolečine v ramenih

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

tema odprta - 22. apr 2014 17:30 | ogledi: 17.956 | odgovori: 8

Pozdravljeni, ne vem a je že otprta tema,se pa že naprej opravičujem, če je.

Namreč imam močne bolečine v ramenih, hujše je v levi rami, ki se mi je vnela in sem dobila dve blokadi, opravila fizoterapijo, a izboljšanja ni. Zdravnica me je napotila na nadaljne preiskave-ugotovljeno je bilo: kalcinacija v ramenu, več drobnih kod pesek prisotnih kalcitnih kamenčkov, kar je povzročilo poškodbo in ranilo tkivo v rami.  Travmatolog mi je omenil operacijo, ni pa se še odločil po ultrazvočnih izvidih, ki jih še ni videl.

Zanima me ali je že kdo bil za podobno bolezen operativno oskrbljen? Kako je po operaciji? Ali vam roka funkciobira kod pred operacijo? Sem v dvomih,ker slišim, da ni priporočljiva operacija. Tudi os. zdravnica pravi, da z operacijo ne bolje,da je rehabilitacija zelo dolga in vprašljiva.

Rada bi slišala vaše izkušnje in mnenja.

 

Hvala za pomoč in lep dan

klari

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

22. apr 2014 17:55

Imela sem podoben problem v desni rami.Operirana sem bila pred letom dni in je z ramo vse o.k.. Res , da še vem,  da ni tako kot bi bila popolnoma zdrava rama, je pa gibljiva in brez bolečin, le ležati ne morem prav dolgo na njej.Tako, da priporočam operacijo, saj tudi ne režejo tako radi, da bi brez potrebe. Aja, po operaciji sem imela 15 fizioterapij v ZD, nato pa še 14 dni v Čateških toplicah in vaje še vedno delam doma le ne tako intenzivno. Se splača.

l.p.

noht

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

22. apr 2014 18:29

noht

kje ste pa bila v operaciji in kateri zdravnik vas je operiral, če se spomnite

 

hvala

klari

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

22. apr 2014 18:33

Bila sem operirana na ortopediji na Jesenicah. Operiral pa me je dr. Ješe.

l.p.

noht

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2014 5:38

jgoren17 je napisal/a:

Sem v dvomih,ker slišim, da ni priporočljiva operacija. Tudi os. zdravnica pravi, da z operacijo ne bolje,da je rehabilitacija zelo dolga in vprašljiva.

Rada bi slišala vaše izkušnje in mnenja.

Tale izjava, če je res iz ust zdravnice, me je začudila. Osebno poznam dva primera operacij ramen, oba na obeh ramenih (drugo za drugo, seveda), kjer so ob šivanju veznega tkiva odstranjevali tudi kalcinacijo. Oba se pohvalita, da sta roki leto dni po operaciji, po običajnih terapijah in vestnemu izvajanju vaj doma "kot novi". Sta pa bila oba operirana artroskopsko, v priznanem centru za operacije ramen  v Ljubljani.

 

Cila

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

23. apr 2014 12:00

Cila, ja zdravnica mi je rekla, da pozna svoj primer, ko se je g. dal operirati in po letu dni je na istem nivoju kod je bil pred operacijo.

Odvisno je tudi koliko je poškodovano tkivo, jaz imam zelo stanjšano in vprašanje je, če bi lahko sploh kaj sešili, omenila je tudi zamenjavo tkiva, kako bi bilo pa ob tem pa?????? Imam pa kalcinacijo ne na enem delu amak kod pesek od zadnje strani ramena pa do polovice proti komolcu.

 Naj še omenim, da imam teževe s sklepi odkar sem zbolela za bolerijo 2001 leta

Cila a mogoče veste v katerem centru je bil g. operiran, če veste, bi prosila za odgovor

 

 

Upam, da se še kdo oglasi s podobno težavo

klari

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2014 12:48

jgoren17, naslov imaš na ZS.

Cila

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

23. apr 2014 14:41

Jaz sem nekaj podobnega operirala v decembru. Operiral me je dr. Podobnik v SB Celje. Stanje še ni čisto OK, sem pa optimist. Še vedno hodim na FT, bila sem tudi v zdravelišču. Takoj po operaciji je hudo, saj je dovoljeno samo pasivno gibanje in če povem po domače, potegnit spodnjice na tazadnjo, je velik napor.

Jaz grem jeseni zopet do zdravnika, saj se mi je problem pojavil tudi na drugi roki.

nana1

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

23. apr 2014 17:48

nana1, točno tako kod ste opisala sploh ne moreš dvigniti roke, le s pomočjo druge, da jo dvigneš. Tudi meni je druga roka v sistih bolečinah ampak ni bilo vnetja, bolečine pa ista. Zgleda, da bo treba v penzijo....samo kdo jo bo dal

 

 

 

Hvala za vaše nasvete

 

klari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti