Okraševanje pirhov z voskom

rada_  

član od: 3.6.2012

sporočila: 4

tema odprta - 7. apr 2014 17:22 | ogledi: 6.019 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

bliža se sezona barvanja pirhov in zanima me, če ima kdo izkušnje z voskom? Jaz želim poskusiti z voskom, ampak nikjer v Sloveniji (po internetu) nisem našla prodajalne, ki bi pisala za risanje z voskom prodajala.

 

Poskusila sem že z žeblji neuspešno (stara metoda), ker se mi vosek takoj strdi ko ga poskusim prenesti na lupino jajca. Poskusila sem tudi že voščenke, vendar jajce izgubi na estetiki, saj debelina in struktura voščenke onemogoči lepe detajle - zgleda kot otroška zabava.

 

Bom vesela vsakega nasveta, hvala!

rada_

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

7. apr 2014 17:32

Jaz bom letos delala kolaž pirhe. Jajčke skuham v vodi, jih ohladim. Iz papirnatih brisačk izrežem slikice (če so 3-slojne dam na stran samo pobarvan del) zajčke, jajčke, metuljčke, rožiče, kar koli je pač gor, sam da ni slikica prevelika. Razžvrkljam 1 beljak, slikico položim na jajčka, premažen čopičem beljak čez slikico in dam sušiti. Ko se posuši beljak, šele tedaj pride slikica do izraza, pirhi pa zelo lepi.



SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 07. 2014 17:33

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. apr 2014 17:32

Izvoli, en vir. Tukaj.

rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. apr 2014 19:56

Uf, skoraj 11 evrov za tole ...

Pisač lahko narediš sama - zviješ kos pločevine v tulček, ki ima na koncu majhno luknjico. Tulček vstaviš v leseno palčko in to je to. Hitro in poceni :)

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti