Izdelava torte

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2014 19:55

   

sej to, kje si dobila taki model*? so kje poceni? jaz bi ga tudi mela.. wiltonov komplet kar drago pride :S jaz delam povečini tako, da kar en velik pleh spečem iz mase in pol potem pa režem :D ostanki nikoli ne grejo v nič 

 

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jul 2014 21:05

Elči, a SAMO 3 ure???

Oprosti, malo sem se morala nasmejat ...   Malo za tolažbo, glede na to, da sem zadnjič delala neke drobnarije (skoraj z lupo) do 5h zjutraj, mi je bilo to smešno. Saj samo torto naredim skoraj miže, dekoracija je tista, ki mi vzame toliko časa

 

Bannanna, priporočam ti pekače od Little Venice Cake Company. Niso ravno poceni, so pa vredni tega denarja. Imajo okrogle in kvadratne, različne velikosti. Enega sem kupila v Artu (Citypark, LJ.), vendar ne vem, če jih imajo še, dva pa sem kupila tukaj:

http://www.bead.si/hobi/hobi-tehnike/peka-in-dek

 

 

 

stana

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

13. jul 2014 21:37

Zakaj pa ne spečeš dva biskvita? 

Sweetness Bakery

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 22:37

Najprej bannanna: to je en tak model, mislim, da so ga imeli (poleg kupa drugih) pred kakimi 4-5 meseci za pol cene v Sparu - zunaj rdeč, noter bel, keramičen. Sem šla zdele gledat - od delimano je. Ni mogel biti zelo drag, ker nikoli ne zmečem veliko denarja za stvari, ki mi niso prioriteta. Ne bi ga kupila, če ne bi do takrat že ene dvakrat delala tega biskvita iz tekoče rjave grozote, ki na koncu vedno tako dobro izpade.

Zdaj pa stana.r: Stana, ti si taka mojstrica tort, da ti jaz ne do kolen, še do vrha narta ne sežem - in verjetno ti uživaš pri delanju tort in jih delaš z ljubeznijo, jaz pa jih delam iz začetnega navdušenja, ki potem zelo hitro (odločno prehitro) uplahne. In ker torte delam za osebe, ki so mi zelo ljube, seveda želim, da bi bile ne samo po okusu, ampak tudi po izgledu kolikor-toliko ok. In ker jih delam dvakrat, največ trikrat na leto, to pomeni ogromno pomanjkanje prakse, lovljenje ob začetniških napakah in posledično kodranje živcev. In ko se združi vse to, pa še neprespanost, zanimiva knjiga, ki čaka, da jo preberem, veliko pospravljanje, šivanje, ki mora biti gotovo do te in te ure, pokanje za na morje - potem je posledica preveč decibelov in smrtno sovraštvo do tort, ki se iskristalizira na straneh nič krive kulinarične Slovenije .

Se opravičujem, naložila sem toliko, da bomo morali šleper poklicat, da bo vse odpeljal

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 22:38

Matr, bannanna, ne me narobe razumet - malo blesavo sem se izrazila - model je iz pleha, samo prevleko ima keramično.

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2014 23:21

ma ta little venice ima prelepe stvari in tudi plehe sem seveda že gledala in si potihem zaželela kar cel komplet. tudi kvadratnih seveda :S

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2014 23:21

na koncu sem kupila samo eno strgalo v obliki roza ptičke, ker je bilo najcenejše :D

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. jul 2014 7:44

Elaphus, konec dober, vse dobro. Preveč težiš k popolnosti, to poznam. Znižaj kriterije, speci biskvit, nafilaj s sadjem in skuto, nabrizgaj s smetano in volia. Za želodčke najbolj zdravo. Za oči pa ne rečem, a to prepusti tistim, ki imajo živce. Vse sorte smo, jaz npr. sem se dokopala, da vsega ne morem, ne zmorem, pa kar gre.

Jaz sem pred leti izrekla stavek : "Sovražim cel svet!", ko sem morala vstati sredi noči, po le nekaj urah spanja. Nekateri mi to še vedno malo mečejeo naprej, a bilo je izrečeno tako od srca in ne, rada imam cel svet, vse ljudi, vse žvali, ampak tako pač pride takrat, ko se preveč nakopiči.

Morje, sonce, ležanje s knjigo pod borovcem in torte bodo le še sladek spomin.

 

naor

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. jul 2014 8:12

zelo poceni plehe so imeli v knjigarni felix, morda jih imajo se.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti