Izdelava torte

bella106  

član od: 7.4.2014

sporočila: 9

20. maj 2014 9:18

Pozdravljene,

 

sicer se javljam zelo zelo pozno. Moram povedat, da je torta uspela. Sicer sem imela malo težav pri okraševanju, in nanosu kreme ter zaključku (ampak to se pozna, da še nimam izkušenj). In bo s časom tudi to izpiljeno =).  Pa na eni strani je malo "visela" , ampak je bila pa zelo zelo okusna! Skratka izginla je v enem dnevu (26cm premera)....njami =)

Druga, ko sem pa delala za praznovanje za otroke, sem pa sicer delala pravokotno (pekač je velik za 1 in pol velikosti premera 26cm) in sem dododala sestavine za polovico, je pa bila sicer zelo nizka. Ampak vseeno zelo okusna, tudi starši drugih otrok so jo pohvalil. Tako da uspelo.

 

Hvala vsem za pomoč in nasvete !

 

lp

bella106

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. jul 2014 23:46

Bom kar tole temo si izposodila, da ne odpiram nove:

SOVRAAAAAAAŽIIIIIIM TORTEEEEEE!!!!!!!!!!!

LP

cervus

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

13. jul 2014 0:23

elaphus je napisal/a:

Bom kar tole temo si izposodila, da ne odpiram nove:

SOVRAAAAAAAŽIIIIIIM TORTEEEEEE!!!!!!!!!!!

LP



cervus

 

Tudi jaz nisem ravno fan tort, ampak kake z veliko dobre lahke kreme znajo bit pa prav okusne 

 

Šalo na stran, upam da se ni preveč nerešljiva situacija s torto

blossom

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 4:40

Ma, saj ni kake velike frke, sam vkup pacala sem jo tri ure .

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jul 2014 5:28

Elči, that's it? samo 3 ure? 

Jaz sem za mojo #2 ticina masa torto rabila od približno 10ih zjutraj do skoraj polnoči.  Česa vsega ne delamo za otročad. Zdaj delam zamo še take, ki imajo super enostaven dizajn.  

 

Vanja

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

13. jul 2014 8:08

Bella čestitke za uspeh. Boš videla, zdaj bo vsaka naslednja še lepšA in z okraski boš vedno drznejša. Jaz sem delala enkrat en čeveljček, ko sem ga 4 dni sušila in dopolnjevala preden je šel na torto. :)))

Sweetness Bakery

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jul 2014 18:54

Elči, a to potem pomeni, da jih tudi ne ješ več.... iz idejnih razlogov*

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 19:04

Ma, Vendelina, smo jo že pojedli, je bila dobra (črnočrna, hersleys al kako že), sočna in tiptop, ampak, nisem jaz za tako pacanje - vedno ob tortah zgubljam živce, no.

lp

P.s. Evo, ob eni ušivi torti sem na kulinariki pridelala tri vražičke - kakor da me ni že sama torta dovolj nasekirala

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2014 19:13

ooo majkomi, zdaj vidim da sem jaz sokrivec :S (koda: hershey's)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jul 2014 19:45

Ja, bannanna, kar naj te bo sram, da veš!!!! Kakor sem že ob receptu napisala, vedno skoraj jokam, ko tisto tekočo grozoto zlivam v model in si mislim - tole se ne bo nikoli strdilo v normalen biskvit - potem pa izpade ena a. Prav za ta namen sem si kupila model za torto, ki nima snemljivega oboda, ampak je iz enega kosa in je ok. Tisto tlačenje alu folije okol me je še bolj spravljalo ob živce .

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti